Subwoofer KEF KC62. Mały, ale wariat.

Brytyjski producent KEF zapowiada właśnie najnowszy produkt KC62 Uni-Core™ Force Cancelling Subwoofer i przekonuje: Nie daj się zwieść rozmiarowi. Głęboki i mocny bas nie jest już wyłącznie domeną dużych, masywnych subwooferów. W swoim nowym produkcie KEF zastosował 3 innowacyjne, zgłoszone do opatentowania technologie, którymi być może właśnie zmienia zasady projektowania subwooferów. KEF KC62 będzie dostępny od końca stycznia 2021 r.

 

KC62

KEF KC62 to niepozorne, kompaktowe urządzenie pomimo tylko 14 kilo wagi i wielkości piłki nożnej mieści w sobie moc 1000 watów, głębię i dokładność. Rezultatem jest deklarowane pasmo przenoszenia 11 Hz – 200 Hz (± 3 dB) i maksymalna moc wyjściowa 105 dB.

KC62

Uni-Core™ Technology

Sercem KEF KC62 bez wątpienia jest najnowsza, autorska technologia sterownika Uni-Core. To ona umożliwia zmniejszenie obudowy przy zachowaniu potężnej wydajności. Konstrukcja Uni-Core łączy dwa 6,5-calowe przetworniki i umieszcza je po przeciwnych stronach obudowy, w taki sposób, że są one napędzane jednym systemem magnetycznym z koncentrycznie ułożonymi cewkami drgającymi. Jedna cewka drgająca jest mniejsza od drugiej i umieszczona w większej, także w rzeczywistości zachodzą na siebie, ale nie stykając się, co zmniejsza potrzebną przestrzeń bez zmniejszania ich wychylenia. To wg producenta pozwala zmniejszyć wielkość obudowy o ponad jedną trzecią.

P-Flex Surround (inaczej Origami Surround)

Druga z trzech nowych technologii zastosowanych w KEF KC62 to zupełnie nowy projekt obudowy przetwornika – P-Flex. Ma ona lepiej opierać się ciśnieniu akustycznemu w obudowie bez ograniczania czułości/wrażliwości, jak to zdarza się w standardowych konstrukcjach surround. Aby to osiągnąć, pod wpływem inspiracji Origami, japońską sztuką składania papieru, mocuje membranę przetwornika do ściany obudowy za pomocą plisowanej konstrukcji, która bez dodawania nadmiernej masy, pozwala na rozładowanie wewnętrznego ciśnienia akustycznego. Pozwala to przetwornikowi na poruszanie się zgodnie z wymaganiami sygnału dźwiękowego. Stąd pieszczotliwa nazwa „Origami Surround”. Rezultatem jest głębsze rozszerzenie basów oraz dokładniejsza i bardziej szczegółowa reprodukcja basów.

KC62

Smart Distortion Control: Inteligentna technologia kontroli zniekształceń

Do opatentowania została zgłoszona także bezczujnikowy, ruchowy system sprzężenia zwrotnego, który pomaga korygować nawet najmniejsze nieprawidłowości: Smart Distortion Control.

Pomiar prądu pod kątem wykrywania i korygowania wszelkich zniekształceń nieliniowych odbywa się w cewce drgającej. Wg KEF zmniejsza to całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD) nawet o 75%, a tym samym zapewnia dokładniejszy, mniej podbarwiony bas. Nowe podejście ogranicza interakcję między sygnałem, wzmacniaczem i sterownikiem, co ma radykalnie zmniejszyć potencjalne zniekształcenia.

KC62

 

Music Integrity Engine
Wydajność KEF KC62 jest dostrojona poprzez dobór specjalnie zaprojektowanych algorytmów DSP (Digital Signal Processing) w formie autorskiego projektu Music Integrity Engine. Algorytmy, w tym iBX (Intelligent Bass Extension) i SmartLimiter, nieustannie analizują sygnał, by zapobiec przesterowaniu i współpracują ze sobą, aby zapewnić doskonałą kooperację między wszystkimi komponentami.

Zwiększ moc
Ostatnim elementem układanki wydajności jest wzmocnienie, którego KEF KC62 ma pod dostatkiem. Bliźniacze przetworniki są zasilane przez 1000W RMS (2 x 500 W) specjalnie zaprojektowanego wzmocnienia klasy D. Ma to zapewnić wyjątkowy poziom kontroli i możliwość dostarczania nagłych przypływów mocy, gdy jest to wymagane.

KC62

Dobre połączenie

KEF KC62 oferuje całą gamę opcji połączeń, które pozwalają na jego użycie z prawie każdym systemem audio. Wyjście RCA z HPF oraz głośnikowe oznaczają, że można go podłączyć do dowolnego wzmacniacza, a KEF SmartConnect eliminuje wszelkie problemy z połączeniem. Chociaż KEF KC62 nie jest sam w sobie bezprzewodowy to jest kompatybilny z bezprzewodowym adapterem subwoofera KEF 200 KW1.

KC62

Taka sama wydajność w każdym pomieszczeniu

Przetwarzanie sygnału oparte na DSP umożliwia także adaptację opartą na umiejscowieniu subwoofera w pomieszczeniu. Room Placement Equalisation to pięć wstępnie ustawionych trybów ma zadbać o taką samą wydajność KEF KC62 bez względu na to gdzie go umieścimy: w wolnej przestrzeni, przy ścianie, w rogu, w szafce lub przy użyciu trybu dedykowanego do mieszkania.

Design spotyka się z treścią
KEF KC62 to nie tylko walory dźwiękowe, ale i estetyczne. Zakrzywiona obudowa o wymiarach 246x256x248 mm (WxSxG) jest wykonana z ekstrudowanego aluminium. Dostępne są dwa warianty kolorystyczne: Carbon Black i Mineral White.

KC62

Najważniejsze cechy:

  • Uni-Core™ Technology: Podwójny 6,5-calowy przetwornik
  • Wzmocnienie 1000 W (2 x 500 W) RMS klasy D
  • Pasmo przenoszenia 11 Hz – 200 Hz (± 3 dB)
  • Maksymalna moc wyjściowa 105 dB.
  • Konstrukcja P-Flex odporna na napór ciśnienia akustycznego
  • Technologia inteligentnej kontroli zniekształceń
  • Music Integrity Engine z iBX i SmartLimiter
  • Kompatybilny z zestawem adaptera bezprzewodowego subwoofera KW1
  • Waga: 14kg

KEF KC62 będzie dostępny od końca stycznia 2021 r.

 

KC62

Cena i specyfikacja KEF KC62 w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Subwoofery do kina domowego