Cambridge Audio - DacMagic 200M

Brytyjska marka Cambridge Audio wypuściła właśnie na rynek nowy flagowy przetwornik C/A DacMagic 200M. 

 

DacMagic 200M jest następcą poprzedniej generacji DacMagic Plus, wzbogacony o bardziej zaawansowaną sekcję DAC, natywne wsparcie dla formatu MQA i zintegrowany Bluetooth. Cambridge Audio DacMagic 200M będzie dostępny w sprzedaży od przyszłego miesiąca.

Sercem DacMagic 200M jest para wysokiej jakości przetworników cyfrowo-analogowych ESS Sabre. Działają one w konfiguracji dual mono, czyli każdy przetwornik przetwarza prawy i lewy kanał osobno. W rezultacie dźwięk jest realistyczny i przekonujący.

DacMagic 200M działa z Tidal Masters, umożliwiając dekodowanie i odtwarzanie wybranych plików MQA w doskonałej jakości, nie dotkniętej agresywną kompresją. Urządzenie obsługuje też pliki 32-bit/768kHz PCM i DSD512, czyli wspiera dowolny rodzaj muzyki cyfrowej zapisanej na komputerach, laptopach i smartfonach.

Oprócz gniazda USB typu B, na tylnym panelu DacMagic 200M znajdują się też podwójne wejścia koaksjalne (do 24-bit/192kH), które umożliwiają podłączenie różnych źródeł cyfrowych, takich jak odtwarzacze CD, Blu-ray, czy konsole do gier. Zbalansowane złącza analogowe XLR i niezbalansowane RCA dają możliwość podłączenia przetwornika w obu standardach. Finalnie dla tych, którzy chcą przesyłać pliki drogą bezprzewodową, urządzenie ma również wbudowany aptX Bluetooth.

Na przednim panelu DacMagic 200M znajduje się szereg diod LED, które wskazują częstotliwość próbkowania przychodzącego dźwięku cyfrowego. Obok diod usytuowane jest gniazdo słuchawkowe Jack 6.3 mm, pokrętło regulacji głośności, oraz przełączniki wyboru źródła. Wszystko mieści się w świetnie wykończonej obudowie ze stali i aluminium, zapewniającej urządzeniu klasyczny, nie rzucający się w oczy wygląd.

 

Najważniejsze cechy:

  • Podwójne przetworniki ESS ES9028Q2M DAC
  • Stosunek sygnał/szum 115dB (A-ważony)
  • Pasmo przenoszenia od 10 Hz do 50 kHz (±1 dB) 
  • Maksymalna moc wyjściowa >300 mW przy 32 ohm, >65 mW przy 150 ohm
  • Wymiary (wys./szer./głęb.) 52 x 215 x 191 mm
  • Kompatybilność MQA - pełne dekodowanie (rdzeń + renderer)
  • Bluetooth wersja 4.2, profil A2DP, kodeki SBC i AptX
  • Maksymalny pobór mocy 12 W
  • Waga: 1,2 kg

 Produkt dostępny od lutego 2021 r.

 

Cena i specyfikacja DacMagic 200M w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Przetworniki DAC