Triangle Borea BR08 na 5 gwiazdek w What Hi-Fi?

Kolumny Triangle Borea to nowa linia produktów skierowana do użytkowników, którzy szukają dźwięku szybkiego, precyzyjnego i detalicznego a przy tym nie pozbawionego nowoczesności. 

Ostatnio kolumna podłogowa BR08 z linii Borea została przetestowana przez prestiżowy Magazyn What Hi-Fi i rezultaty są na tyle wyśmienite, że postanowiliśmy przetłumaczyć Wam ten artykuł. Zapraszamy do lektury.

Triangle Borea

Znakomite kolumny, które przyprawiają o dreszcze ekscytacji

Odpowiedni system i przestrzeń wydobędą z tych wyjątkowych kolumn podłogowych Triangle prawdziwy blask.

ZA:

Doskonała dynamika i uderzenie. Imponująca rytmika. Wspaniałe uderzenie i zwinność.

PRZECIW:

Wymaga dobrego partnera, by wydobyć cały blask. Potrzebuje większego pomieszczenia.

Triangle Borea

Nowe kolumny podłogowe Triangle Borea BR08 docierają na trudny i zatłoczony rynek. Na tym poziomie nie brakuje utalentowanych rywali, a niemal każdy poważny producent oferuje coś dobrej jakości. Jednak spędziwszy trochę czasu w towarzystwie BR08, czujemy, że oferują coś wyjątkowego.

Triangle Borea

Obudowy o wysokości 102 cm z zewnątrz wyglądają trochę konwencjonalnie ze względu na płaskie równoległe boki i brak ozdób, ale jeśli przyjrzysz się im bliżej, to przekonasz się, że są solidne, dobrze wykonane i starannie wykończone. Występują w czterech wykończeniach - czarny (Black Ash), biały, orzech (Walnut) oraz niedawno wprowadzony (i raczej ładny) jasny dąb (Light Oak).

Traingle Borea

Jak można się spodziewać po tej cenie, obudowy te są starannie usztywnione od wewnątrz, co zapewnia ich sztywność. Kawałek pianki EVA o dużej gęstości mocno trzyma tył przetwornika przy wewnętrznym usztywnieniu i zapewniając dodatkową stabilność. Oprócz tego usprawnienia w sposobie montażu jednostek napędowych, nie ma tu nic ponadprzeciętnego.

Po przykręceniu cokołów Borea BR08 stoją stabilnie, chociaż przydałyby się ostrzejsze kolce podłogowe. Te dostarczone w zestawie nie są wystarczająco ostre, by przejść przez grube dywany, więc nie będą w stanie zapewnić maksymalnie stabilnego styku z podłogą.

Głośnik niskotonowy

triangle borea

Nie możemy jednak narzekać na układ zastosowanych przetworników. Jest oczywiste, że to na to przeznaczono dużą część budżetu inżynieryjnego. Borea BR08 to trójdrożna konstrukcja z dwoma 16-centymetrowymi głośnikami niskotonowymi stożkowymi z włókna szklanego i 25-milimetrowym głośnikiem wysokotonowym z jedwabną kopułką, wspomaganymi przez przedni bass reflex w celu zwiększenia wyjścia niskich częstotliwości.

Triangle Borea

16-centymetrowy przetwornik średniotonowy pochodzi z wyższej serii Esprit EZ i wykorzystuje ulubiony celulozowy materiał membrany firmy Triangle. Widać, że firma upodobała sobie to połączenie stosunkowo niskiej masy, sztywności i samo-tłumienia. Głośnik wysokotonowy wykorzystuje konstrukcję, która jest powszechna w całej serii Borea. Doświadczyliśmy tego w zeszłym roku w kolumnach podstawkowych Borea BR03, a tutaj ma ten sam niezwykły dwubiegunowy korektor fazowy, który ma pomagać w wyrównaniu tonów i równomiernej dyspersji. Głośnik wysokotonowy został umieszczony w małej tubie.

Głośnik średniotonowy z celulozy

triangle borea

Połączenie tych jednostek napędowych - i oczywiście również współpracującej sieci zwrotnic - zapewnia tym głośnikom stosunkowo wysoką czułość 92 dB / W / m. Chociaż oznacza to, że będziesz w stanie uzyskać przyzwoity poziom głośności ze wzmacniaczy o małej mocy, warto zauważyć, że ich nominalna impedancja 8 omów spada do minimum 3 omów, więc nadal musisz sprawdzić, czy Twój wzmacniacz jest w stanie obsłużyć tak niską oporność. Jednak wzmacniacze z tej półki cenowej, takie jak Cambridge Audio CXA81 lub Rega Elex-R, będzie w stanie sobie z tym poradzić.

Głośnik wysokotonowy z technologią EFS (Efficient Flow System)

triangle borea

Warto zwrócić uwagę na to, że te głośniki potrzebują dużo miejsca do oddychania. Strona internetowa Triangle sugeruje, że najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach o powierzchni od 20 do 40 m, a instrukcja zaleca umieszczenie ich co najmniej 40 cm od tylnej ściany i więcej niż 50 cm od boków. Jednak bas w tych kolumnach jest na tyle silny, że w naszym pokoju testowym brzmią najlepiej ustawione około 90 cm od ściany, z dala od boków i lekko nachylone w kierunku słuchacza.

Brzmienie

W odpowiednim towarzystwie Borea BR08 zapewnia ekscytującą jazdę. Gramy Nevermind Nirvany i brzmią dokładnie tak jak trzeba: uderzają mocno, a jednocześnie spajają wysoki poziom szczegółowości w spójną i muzyczną całość. Te bliźniacze przetworniki basowe kopią głęboko, ale, co przyjemne, pozostają zwinne i elokwentne.

Nie możemy wymyślić lepszej alternatywy, jeśli chodzi o rytmikę. Te wieże działają na pełnych obrotach, wspaniale przekazując energię i rozmach muzyki. Wokale Cobaina brzmią z w pełni nienaruszoną pasją i nie ma wątpliwości co do klarowności i wnikliwości Borea.

Przechodzimy na „Święto wiosny” Strawińskiego i te kolumny podłogowe nadal brzmią imponująco. Ich prezentacja ma ogromną skalę i autorytet. Rozległa dynamika? Umiejętność odtwarzania z dużą głośnością? Szerokie obrazowanie stereo? Trzy razy tak.

triangle borea

Chociaż obrazowanie stereo jest dość precyzyjne dla głośników na tym poziomie, nie jest tak przestrzenne i warstwowe, jak niektóre, które już słyszeliśmy. Triangle nie są jednak pod tym względem wadliwe; są po prostu przyzwoite, a nie wyjątkowe. To samo można powiedzieć o ogólnym balansie tonalnym, który jest po prostu wystarczający. To kolumny, które wolą grać głośno. Zwiększ głośność, a ożyją z wigorem, który sprawia, że większość rywali wydaje się w porównaniu z nimi stateczna. Przy niższej głośności też są przyjemne, to prawda, ale brakuje im odrobiny motywacji.

Werdykt

Ogólnie rzecz biorąc, te Triangle Borea BR08 są wyjątkowe i z pewnością wystarczająco dobre, aby rzucić wyzwanie najlepszym w tym przedziale cenowym. Z przyjemnością grają wszystkie gatunki muzyczne i robią to z uzależniającym urokiem. Zanim zdecydujesz się na zakup jakichkolwiek innych kolumn podłogowych, radzimy posłuchaj BR08. Będziesz wdzięczny, że to zrobiłeś.

Dźwięk 5, Zgodność 4, Budowa 5

Triangle Borea

Cena i specyfikacja Triangle Borea BR08 w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Kolumny podłogowe głośniki

Recenzję w oryginale można znaleźć TUTAJ