Nowy okręt flagowy floty Esoteric - Grandioso M1X.

12 lutego 2021 roku japońska marka Esoteric zapowiedziała następcę legendarnej końcówki mocy Grandioso M1 - Grandioso M1X. Produkt ma wejść na rynek w maju 2021 roku.

Monoblokowa końcówka mocy Grandioso M1X jest wynikiem totalnego remontu poprzedniej wersji. Dodatkowo została uzupełniona o najnowsze technologie. Grandioso M1X może poszczycić się pierwszym na świecie bipolarnym tranzystorem Super-Junction ESOTERIC SJ-BJT01. Tranzystor charakteryzuje wysokoprądowy współczynnik wzmocnienia, oraz mała rezystancja. Ponadto końcówka mocy jest wyposażona w kilka transformatorów z rdzeniem toroidalnym, oraz nowy, specjalnie zaprojektowany kondensator wygładzający o dużej pojemności 60 000 μF.

 

Oprócz zbalansowanych (XLR) i niezbalansowanych (RCA) gniazd wejściowych, obwód posiada również wejścia dedykowane metodzie przesyłania mocy zwanej ES-LINK Analog. ES-LINK Analog jest to łącze sygnału audio opatentowane przez Esoteric, które sprawia, że dźwięk jest mocniejszy, wyraźniejszy i bardziej dynamiczny. Czystość sygnału podczas transmisji nie zostaje utracona, ponieważ w odróżnieniu od konwencjonalnego łącza, impedancja kabla nie ma negatywnego wpływu na transmisję sygnału.

Obudowa Grandioso M1X jest bezkompromisową, hybrydową konstrukcją. Konfiguracja transformatora mocy Tripower jest wyposażona w rdzeń typu R, który jest przeznaczony wyłącznie do systemu sterowania. Półpływający (ang. ‘semi-floating’) górny panel maksymalizuje otwartość dźwięku i wychyla go do przodu. Dodatkowo obudowa posiada opatentowane przez Esoteric, unikalne nóżki ‘pin-point’.

Maksymalna moc wyjściowa Grandioso M1X to według producenta 300W przy 8Ω, 600W przy 4Ω i 1 200W przy 2Ω. Wymiary urządzenia to 49,1 cm x 22,1 cm x 53,5 cm (szer. x wys. x gł.), a waga wynosi 63 kg. Cena nie została jeszcze ogłoszona.

 

 

Cena i specyfikacja Esoteric Grandioso M1X wkrótce w sklep.RMS.pl >>