Przenośny odtwarzacz Astell & Kern A & futura SE180 z wymiennymi modułami DAC

Astell & Kern A & futura SE180

Południowokoreański producent Astell & Kern zapowiada trzeci model z linii premium A & futura i pierwszy odtwarzacz z wymiennymi modułami DAC typu „All in One”: Astell & Kern A & futura SE180.

SE180 to rozszerzenie koncepcji multi-DAC, którą po raz pierwszy zastosowano w modelu SE200. Producent podkreśla, że oprócz wysokiej jakości dźwięku, z której słynie Astell & Kern, oraz technologicznych innowacji, trzeci produkt z linii A & futura, SE180, wprowadza do świata Hi-Fi element zabawy.


Podobnie jak SE200, w jednym DAP-ie możemy używać różnych przetworników cyfrowo-analogowych, ale użycie nowo wprowadzonych wymiennych modułów All-in-One umożliwia dodatkowo opcję personalizacji i dopasowania do swoich oczekiwań.

Producent obiecuje, że nowa technologia Teraton Alpha Sound Solution oznacza skuteczną redukcję szumów, wydajne zużycie energii i bezkompromisowe wzmocnienie za pośrednictwem interfejsu wyjściowego audio. W konsekwencji ma to przełożyć się wyższą jakość dźwięku, a także ulepszony interfejs użytkownika i zaawansowaną łączność. Nazwa TERATON pochodzi od słowa „TERA” (bilion), „A” od Astell & Kern, a „Tone” z terminologii audio, co ma być zapowiedzią ogromnej różnorodności świata dźwięków.

SE180 ma budowę modułową. Moduł DAC wsuwamy od góry odtwarzacza, a mechanizm mocowania w postaci podwójnej blokady zamiast śrub zadba o bezpieczeństwo połączenia, bez naruszania estetyki urządzenia. Wymienna konstrukcja przetwornika cyfrowo-analogowego to nie tylko elastyczność konfiguracji. Producent zapewnia, że fizyczna separacja obwodów korpusu głównego i modułu „All-in-One” blokuje zakłócenia zasilania i częstotliwości radiowej (RF) generowane przez jednostkę główną. 

Astell & Kern A & futura SE180 fabrycznie wyposażony jest w 8-kanałowy moduł Astell & Kern SEM1 All-in-One ESSES9038PRO, który może natywnie przetwarzać sygnały do 32 bitów i 384 kHz w formacie liniowego PCM, a także DSD do DSD256, a także obsługuje MQA.

Producent umożliwia alternatywną opcję z tzw. modułem All-in-One Astell & Kern SEM2. To podwójny przetwornik cyfrowo-analogowy Asahi Kasei AKM AK4497EQ, który jest w stanie natywnie przetwarzać sygnały do 32 bitów i 768 kHz w liniowym PCM, a także DSD, w tym DSD512, obsługuje również MQA.

Oba moduły umożliwiają użycie złączy słuchawkowych 2,5 mm, 3,5 mm i 4,4 mm. Producent zapowiada, że trzeci moduł DAC zostanie wydany jeszcze w tym roku, a kolejny model pojawi się w pierwszej połowie 2022 roku.

A & K futura SE18 wyposażono w 5-calowy wyświetlacz Full HD, o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i wysokiej gęstości pikseli 441 ppi z 16,7 milionami kolorów. Ulepszony interfejs użytkownika, to przede wszystkim nowo zaprojektowany pasek nawigacji, który ma uczynić obsługę bardziej intuicyjną. Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie pokrętła z diodą LED, który nie tylko steruje głośnością, ale kolorem diody wskazuje z jakim formatem mamy do czynienia: kolor czerwony (16bit), zielony (24bit), niebieski (32bit) lub fioletowy (DSD).

Urządzenie wyposażono w Bluetooth 5.0 i obsługę bezprzewodowych 24-bitowych kodeków aptX-HD, LDAC. Muzykę z urządzenia zewnętrznego odtworzymy w wysokiej jakości za pomocą funkcji BT Sync, a wygodne bezprzewodowe przesyłanie plików umożliwi nam nowa opcja AK File Drop.

A & futura SE180 ma wbudowaną pamięć 256 GB, którą można rozszerzyć do 1 TB poprzez kartę microSD. Bateria litowo-polimerowe o pojemności 3800 mAh 3,8 V zapewnia wydajność przez wiele godzin słuchania muzyki. Ładowanie odbywa się poprzez USB-C, przy czym przy 5 V 2 A ładowanie trwa około pięciu godzin, a Fast Charge przy 9 V 1,67 A zajmuje trzy godziny.

Astell&Kern to także jak zwykle elegancki, futurystyczny design. Obudowa z aluminium w eleganckim srebrno-księżycowym odcieniu, futerał z karbowanej, włoskiej skóry Badalassi Carlo Minerva.

W sprzedaży najwcześniej w II połowie maja 2021.

Specyfikacja Astell&Kern A&futura SE180 w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - odtwarzacz przenośny