VOXX i Sharp zainteresowani przejęciem Onkyo

Onkyo

Sharp i Voxx Consumer, do której należą m.in. takie marki audio jak Klipsch, Heco, Magnat, Jamo i Acoustic Research prowadzą właśnie rozmowy, by przejąć Onkyo. Założona w 1946 roku japońska marka audio jest podobno w nie najlepszej kondycji finansowej, więc może to być dla Onkyo nowe otwarcie.

W oficjalnej notatce dla inwestorów VOXX International Corporation ogłosił dziś, że w partnerstwie z firmą Sharp Corporation podpisał list intencyjny dotyczący przejęcia firmy Onkyo Home Entertainment Corporation w zakresie Home AV.

Marka Onkyo była już jednak przedmiotem zainteresowania dużej korporacji. W 2019 roku podpisano list intencyjny z Sound United, a mimo to przedsięwzięcie nie zostało sfinalizowane. Czy tym razem czeka nas happy end?

 

Onkyo amplituner

Zarówno Voxx, Sharp i Onkyo mają już bliskie powiązania. W 2019 roku Onkyo został dystrybutorem marki Klipsch w Japonii, a od sierpnia 2020 Voxx, poprzez swoją spółkę 11TC, stał się wyłącznym dystrybutorem marek Onkyo, Pioneer, Pioneer Elite i Integra w obu Amerykach. Sharp natomiast od 2017 roku w ramach joint venture produkuje urządzenia marki Onkyo w swojej malezyjskiej fabryce.

Porozumienie ma zostać zawarte do 20 maja 2021. Jeśli do tego dojdzie, to prawdopodobnie Walne Zgromadzeniu Akcjonariuszy Onkyo zaplanowane na 25 czerwca 2021 roku przyniesie ostateczną odpowiedź na pytanie czy Onkyo znajdzie nowy dom.

Produkty Onkyo w sklep.RMS.pl>>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Amplitunery kina domowego