Arcam i JBL do końca roku zostaną zaktualizowane do HDMI 2.1

Harman Luxury Audio Group, która jest właścicielem marek Arcam oraz JBL zapowiada, że do końca 2021 roku umożliwi aktualizację niektórych modeli AV Arcam i JBL do standardu HDMI 2.1. Dotyczy to modeli AVR10, AVR20, AVR30 i AV40 oraz JBL Synthesis SDR-35 AVR i procesora SDP-55 AV.

HDMI 2.1 to najnowszy standard przesyłania sygnałów audio i wideo w segmencie kina domowego, który pozwala na dodatkowe funkcje i możliwości w stosunku do istniejącego standardu HDMI 2.0. Przede wszystkim znacząco zwiększa ono przepustowość – z 18 Gb/s do 48 Gb/s oraz umożliwia obsługę rozdzielczości video do 10K i zwiększa liczbę klatek do 120 klatek na sekundę. Możliwość modernizacji docenią na pewno gracze korzystający z najnowszych konsol do gier i kart wideo do komputerów PC, takich jak seria RTX 30 firmy NVIDIA.

arcam

 

Aktualizacja urządzeń do standardu HDMI 2.1 polegać ma na fizycznym zainstalowaniu przez autoryzowany punkt serwisowy specjalnie zaprojektowanej karty wideo. Terminy oraz koszt usługi nie zostały jeszcze podane.

Po zamontowaniu karty, HDMI 2.1 będzie dostępne na wszystkich wejściach i wyjściach. Choć nowy standard zachowa to samo fizyczne złącze i będzie wstecznie kompatybilny z istniejącymi kablami i komponentami HDMI 2.0, to do odblokowania pełnych możliwości konieczne będzie użycie nowych kabli Ultra High Speed HDMI oraz telewizora z co najmniej jednym wejściem HDMI 2.1.

Cena i specyfikacja urządzeń Arcam AVR w sklep.RMS.pl>>

Cena i specyfikacja  kabli Ultra High Speed HDMI w sklep.RMS.pl>>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - amplituner kina domowego