NuPrime z japońskimi Oskarami w branży audio-video

Visual Grand Prix (VGP) to prestiżowa nagroda przyznawana corocznie od 1987 roku dla produktów branży audio-wizualnej sprzedawanych w Japonii. Odznaczenie „VGP” jest wysoko cenione w kraju kwitnącej wiśni i ma realny wpływ na dokonywane tam wybory konsumenckie. Nie bez powodu nagrody VGP nazywane są japońskimi „Oscarami w branży audio-video”.

                                                   Visual Grand Prix

 

Na podstawie zgłoszeń z kilkudziesięciu krajów na całym świecie 10-osobowe jury, w skład którego wchodzą czołowi japońscy dealerzy elektroniki użytkowej, krytycy muzyczni oraz eksperci audiowizualni, wybiera zwycięskie produkty. W głosowaniu uwzględnia się nie tylko jakość i funkcjonalność produktu, ale także jego atrakcyjność rynkową.

VGP2021

Fot. Magazyn VGP 2021

W tym roku selekcja objęła 2000 zgłoszeń od ok. 250 producentów. Po ich przeanalizowaniu oraz głosowaniu, trzy podkomisje (Audiowizualna, Czystego Dźwięku i Stylu Życia) wskazuje zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Dodatkowo Komisja Sędziowska wyłania spośród nich złotego medalistę każdej kategorii.

Jury Visual Grand Prix doceniło markę NuPrime w 4 kategoriach, z czego aż w dwóch spośród nich przyznano produktom NuPrime złoty medal VGP Japan 2021.

nuprime logo

Najwyższe odznaczenie, czyli Gold Medal VGP powędrował m.in. do NuPrime AMG STA (końcówka mocy stereo kategoria 100k-250k jenów). Końcówka mocy to element niezbędny w każdym systemie stereo lub kina domowego. NuPrime AMG STA dostarcza moc i wydajność cieplną klasy D, z charakterystycznym ciepłym brzmieniem wzmacniaczy lampowych w klasie A - o wzmocnionej drugiej harmonicznej. Dzięki staranności montażu i doboru podzespołów producentowi udało się uzyskać niezwykle wysoki poziom transparentności wzmacnianego sygnału, co przekłada się na znakomitą przestrzenność brzmienia.

NuPrime

Na najwyższym podium ze złotym medalem stanął także NuPrime STA-9 (końcówka mocy stereo kategoria poniżej 100k jenów). To niezwykle wydajny wzmacniacz mocy klasy A+D, o szerokiej, bogatej scenie dźwiękowej, który wcześniej został już doceniony w Polsce m.in. przez Magazyn Hi-Fi Choice („Najlepszy zakup”) oraz nagrodą Magazynu Audio Video.

vgp nuprime

Nagrodę VGP 2021 uzyskał także NuPrime CDT-8 Pro (kategoria profesjonalny transport CD do 500k jenów). To audiofilski, profesjonalny sprzęt, w którym zastosowano wydajny procesor DSP wyposażony w zaawansowaną korekcję błędów i główny kontroler zegara całego systemu dekodującego sygnał. Napęd o jednym, stałym poziomie szybkości odczytu dedykowany wyłącznie do CD-Audio minimalizuje poziom wibracji płyty w trakcie odtwarzania, co zapewnia komfort i wspaniałą jakość odsłuchu.

vgp nuprime


NuPrime CDP-9 to kolejne urządzenie docenione przez jury Visual Grand Prix (kategoria odtwarzacz CD 100k-300k jenów), a wcześniej także przez High Fidelity („Red fingerprint” i „Best product”) oraz Magazyn Audio Video. Wysokiej jakości odtwarzacz CD ze zintegrowanym przetwornikiem DAC, przedwzmacniaczem stereo i wzmacniaczem słuchawkowym to atrakcyjne combo na wysokim poziomie.

vgp nuprime

 

Specyfikacja i cena NuPrime AMG STA w sklep.RMS.pl >>

Specyfikacja i cena NuPrime STA-9 w sklep.RMS.pl >>

Specyfikacja i cena NuPrime CDT-8 Pro w sklep.RMS.pl >>

Specyfikacja i cena NuPrime CDP-9  w sklep.RMS.pl >>