Sonus Faber Lumina II i Lumina V: nowe kolumny włoskiego producenta

We wrześniu 2020 włoski producent Sonus faber wprowadził nową linię kolumn Lumina, która jest przeznaczona zarówno do HiFi, jak i do kina domowego. Teraz otrzymujemy dopełnienie tej serii w postaci kolumny podstawkowe Lumina II oraz flagowego modelu - kolumny podłogowej Lumina V. Pełna gama Lumina obejmuje zatem teraz pięć modeli, dwa podstawkowe, dwa podłogowe i kolumnę centralną. Producent zapewnia, że modele subwooferów Gravis I, II lub III sprawdzą się jako idealne uzupełnienie serii Lumina.

sonus faber

Zarówno Lumina V jak i Lumina II są masywniejsze od wcześniejszych propozycji: Luminy III i Luminy I i wykorzystują komponenty nieco lepszej jakości. Producent szczyci się wykorzystaniem ekskluzywnych materiałów Sonus faber, w tym wykończenie w czarnej skórze i wysokiej jakości sklejka pokryta fornirem z prawdziwego drewna, dostępnego w trzech wykończeniach: orzech, wenge z matową wkładką z klonu i błyszczącej fortepianowej czerni. Minimalistyczny design modeli Lumina ma za zadanie podkreślać jakość użytych materiałów. Nowe kolumny umożliwiają zastosowanie bi-wiringu i bi-ampingu. Kolekcja Lumina jest produkowana we Włoszech.

Nowe modele Lumina II i Lumina V będą pasować zarówno do stereofonicznych, jak i wielokanałowych systemów audio, muzycznych, gamingowych i kinowych.

sonus faber

Trójdrożna Lumina V

To nowy flagowy produkt w ofercie, w którym zastosowano wewnętrzną komorę mid-hi w kształcie lutni oraz hybrydową zwrotnicę IFF.

Komora mid-hi redukuje fale stojące w zakresie objętości obciążenia akustycznego, jednocześnie maksymalizując sztywność strukturalną i wydajność akustyczną średnich tonów. Rozwiązanie to zostało wprowadzone przez Sonus faber już w latach 90-tych i stało się charakterystycznym elementem marki.

sonus faber

Zwrotnica „Hybrid IFF – Paracross Solution” łączy interaktywne filtrowanie Fusion, po raz pierwszy wprowadzone w modelu Maxima Amator, z technologią Paracross Topology™, w której elementy reaktywne (kondensatory i cewki/cewki) są umieszczone na szynie ujemnej obwodu.

Technologia ta ma pozwolić na zmniejszenie tzw. przeciwelektromotorycznej siły napędowej przetworników (zwłaszcza niskotonowych), umożliwiając im pracę w maksymalnie spójny i organiczny sposób, przy jednoczesnym obniżeniu czułości zwrotnicy na częstotliwości radiowe, co dodatkowo poprawia jakość dźwięku.

sonus faber

Za wysokie tony odpowiada przetwornik 29mm z jedwabną kopułką DAD (Damped Apex Dome), stosowaną już wcześniej w serii Sonetto. Lumina V wykorzystuje ten sam przetwornik średniotonowy, który znamy już z modelu Lumina III – z membraną 150mm z naturalnych włókien i masy celulozowej. Bas dostarcza para 165 mm głośników niskotonowych (w Luminie III - duet 150 mm) z membraną z mieszanki masy celulozowej i włókien.

sonus faber

Dwudrożna Lumina II

Prostsza, ale nadal dość high-endowa kolumna podstawkowa jest modelem dwudrożnym. Jest większa niż model Lumina I (150 mm w porównaniu do 120 mm), ale nadal dość kompaktowa.

Lumina II wykorzystuje ten sam przetwornik wysokotonowy DAD, a także przetwornik średniotonowy / basowy 150 mm (120 mm w Lumina I) z membraną wykonaną z mieszanki tradycyjnej masy celulozowej i innych naturalnych włókien, opracowana pod kątem uzyskania jak najbardziej naturalnego dźwięku.

sonus faber

 

Specyfikacja kolumny podłogowej Sonus faber Lumina V w sklep.RMS.pl>>

Specyfikacja kolumny podstawkowej Sonus faber Lumina II w sklep.RMS.pl>>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - kolumny stereo