Gramofon na urodziny: Pro-Ject Debut Pro 30th Anniversary

Aby uczcić 30. rocznicę powstania, austriacka firma Pro-Ject wraca do korzeni i wypuszcza nowy model gramofonu z serii Debut, która swój debiut miała w 1998 roku. Jubileuszowa propozycja, Debut PRO opiera się na podstawowej konstrukcji serii, ale z nowym ramieniem, ulepszonym talerzem i satynowym czarnym wykończeniem, to nie tylko projekt atrakcyjny wizualnie, ale i brzmieniowo.

 

pro-ject debut

Konstrukcja bazuje na modelu Debut Evo, ale różni się od niego pod wieloma względami. Faktycznie, otrzymujemy klasyczny napęd z obudową wykonaną z płyty MDF, która jest ośmiokrotnie malowana. Silnik jest wbudowany w obudowę bezpośrednio pod talerzem, a ryzyko sprzężeń akustycznych ma minimalizować osadzenie cokołu na trzech wytłumionych nóżkach z opcją regulacji wysokości. Debiut Pro to jednakże pierwszy model Debut, w którym zastosowano jednoczęściową technologię ramienia typu sandwich z włókna węglowego i aluminium.

debut pro

Zastosowanie tych dwóch materiałów w rurze o średnicy 8,6 cala powoduje, że ramię jest zarówno lekkie, jak i sztywne, dobrze wytłumione i ekranowane. Łożysko ramienia to także zupełnie nowa, jednoczęściowa konstrukcja. Precyzyjne wykonanie przy użyciu frezarki CNC i pokrycie niklowanym wykończeniem ma zwiększyć trwałość oraz sztywność łożyska, zapewniając swobodny i płynny ruch ramienia oraz wyjątkową precyzję.

pro-ject debut

Nowo zaprojektowana podstawa ramienia pozwala na regulację zarówno azymutu, jak i pionowego kąta śledzenia (VTA), co pozwala na dostosowanie go stosownie do odsłuchiwanych płyt oraz naszych preferencji, a także umożliwia zastosowanie mat. Ramię jest dostarczane z fabrycznie zainstalowaną i wyrównaną nową wkładką Pick-IT Pro MM.

pro-ject debut

Wkładka Pick-IT Pro, oparta na klasycznym korpusie Ortofon 2M, to owoc ścisłej współpracy z Ortofonem. Producent zapewnia, że idealne połączenie komponentów pozwoliło na uzyskanie żywego i dynamicznego, a wręcz charyzmatycznego brzmienia.

pick it pro

Elektronicznie regulowany silnik synchroniczny napędza talerz i dba o najdokładniejsze i najbardziej stabilne prędkości. Antymagnetyczny ciężki talerz z odlewanego ciśnieniowo aluminium o średnicy 300m ma wewnątrz pierścień wykonany z TPE (termoplastycznego elastomeru), który pomaga wytłumić wszelkie rezonanse i minimalizuje zakłócenia. 

debut pro

Oprócz fabrycznie zamontowanej wkładki Pick-IT Pro, w zestawie otrzymujemy także przezroczystą osłoną przeciwpyłową i kabel phono Connect-IT E (RCA).

pro-ject debut

 

Specyfikacja gramofonu Pro-Ject Debut PRO w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - GRAMOFONY