Triangle aktualizuje topową linię subwooferów Thetis o dwa nowe modele

Thetis 340 i Thetis 300 to kompaktowe i uniwersalne subwoofery, które świetnie sprawdzą się w systemach kina domowego lub jako uzupełnienie systemu stereo. Za ich pomocą Twój zestaw będzie miał umożliwioną eksplorację pełnego spektrum basu, w ten sposób wrażenia z odsłuchu staną się wyjątkowe i wciągające.

 

  • Thetis 340 jest wyposażony w układ z otwartą obudową, potężną membraną 25cm, mocą chwilową przekraczającą 400W i zejściem basowym sięgającym do 25Hz (+/- 3dB). 
  • Thetis 300 jest wyposażony w układ z otwartą obudową, dużą membraną 21cm, mocą chwilową przekraczającą 250W i zejściem basowym sięgającym do 32Hz (+/- 3dB).

 

W przetwornikach najnowszych modeli linii Thetis zastosowano membrany kompozytowe wykonane z celulozy i węgla, które zapewniają wysoką sztywność, korzystną przy niskich częstotliwościach. W połączeniu z masywnym magnesem i zawieszeniem głośnika pozwalającym na duży skok membrany, subwoofery mają dużą moc i bez żadnych trudności są w stanie odtworzyć pełny zakres basu z odpowiednią dynamiką. Konstrukcja obudowy jest wynikiem dokładnych pomiarów wibracji za pomocą sensorów laserowych, które pomogły wychwycić niechciane rezonanse obudowy i wzmocnić ją w kluczowych miejscach.
Thetis 300 i 340 działają na zasadzie bass-reflex, rozszerzając swoje pasmo nawet przy niskim poziomie głośności. Dzięki szczelinowemu, laminarnemu portowi bass refleks, zniekształcenia powodowane przepływem powietrza są znacznie bardziej zredukowane, niż ma to miejsce w klasycznym, okrągłym porcie bass reflex.

Subwoofery Thetis są wyposażone w liczne wejścia, które umożliwiają podłączenie ich do wszystkich typów wzmacniaczy, m.in.:

  • wejście LFE, pozostawiając zadania zwrotnicy amplitunerowi kina domowego
  • standardowe wejścia RCA dla zestawów Hi-Fi
  • wejścia wysokiego poziomu dla wzmacniaczy, które nie są wyposażone w dedykowane wyjścia subwooferowe.

Dwa pokrętła pozwalają na manualne dostosowanie głośności oraz podziału zwrotnicy w zakresie 30 – 120 Hz, aby idealnie zbalansować cały system. Dzięki możliwości ustawienia częstotliwości odcięcia ze stromym nachyleniem zbocza, subwoofery można bardzo łatwo dopasować do częstotliwości granicznych w głośnikach głównych. Co więcej, urządzenia zapewniają funkcję kontroli fazy oraz automatyczny standby po 20 minutach braku sygnału.

 Subwoofery Thetis wyposażone są w pilota do regulacji głośności oraz włączania i wyłączania. Wyświetlacz LED na przednim panelu zapewnia widoczność poziomu głośności.

Aby oszczędzać energię, automatyczny tryb czuwania jest włączany po 20 minutach braku sygnału. Po odebraniu nowego sygnału subwoofer jest automatycznie reaktywowany.

Urządzenia oferowane są w wykończeniu biały połysk, czarny połysk, czarny mat.

 

Specyfikacja techniczna Thetis340 >>

Specyfikacja techniczna Thetis300 >>

 

 

Po inne produkty z kategorii "TRIANGLE" kliknij tutaj >>