Nowy iFi hip-dac2 Sunset Orange z pełnym dekodowaniem MQA

Choć iFi Audio hip-dac2 do złudzenia przypomina piersiówkę (i stąd też jego nazwa), to jednak w rzeczywistości jest to przenośny przetwornik cyfrowo-analogowym DAC i wzmacniacz słuchawkowy.

iFi hip-dac2 to alternatywa dla DACów (przetworników cyfrowo-analogowych) oraz wzmacniaczy standardowo montowanych w urządzeniach audio oraz smartfonach, tabletach, komputerach, która pozwala na znaczną poprawę brzmienia.

hipdac2

Przenośny przetwornik cyfrowo-analogowym DAC i wzmacniacz słuchawkowy o nowym, fantazyjnym kolorze Sunset Orange to ulepszona wersja niebieskiego iFi hip-dac, w którym zmieniono nie tylko kolor, ale także jego wnętrze. 

Nowy 16-rdzeniowy układ XMOS, który przetwarza dane audio odebrane na wejściu USB, to czterokrotnie większa pamięć i dwukrotnie szybszy zegar, który zapewnia czystszy, wyraźniejszy dźwięk. Ulepszony kwarcowy zegar, wykorzystując system precyzyjnego taktowania femto iFi GMT, znacznie redukuje jitter (zniekształcenia cyfrowe). Pozwala to na utrzymanie integralności sygnału cyfrowego aż do konwersji na analogowy i poprawia jakość dźwięku. iFi hip-dac2 oferuje lepszą ogólną wydajność urządzenia i pełne dekodowanie MQA.

Obsługiwane formaty:

DSD: 256/128/64, Quad/Double/Single-Speed
PCM: 384/352.8/192/176.4/96/88.2/48/44.1kHz
DXD: 384/352.8kHz
MQA: 384/352.8kHz

Co ciekawe, układ XMOS jest programowany wewnętrznie. iFi tworzy własne oprogramowanie układowe zoptymalizowane pod kątem dźwięku klasy audiofilskiej, aby poprawić przetwarzanie dźwięku. Hip-dac2 można dostosować do swoich preferencji lub po prostu poeksperymentować z różnymi filtrami cyfrowymi, pobierając i instalując różne wersje oprogramowania układowego iFi. 

hipdac2

Sekcja DAC oparta jest na układzie DAC Burr-Browna (Texas Instruments), który iFi szeroko wykorzystuje w swoich produktach, ze względu na płynną, wysoce „muzyczną” jakość dźwięku i architekturę True Native. Układ Burr-Brown, w połączeniu z niestandardowym obwodem iFi umożliwia dostarczanie dźwięku we wszystkich cyfrowych formatach audio, w tym bit-perfect PCM, natywnym DSD i MQA. Po obu stronach potencjometru znajdują się diody LED, które zmieniają kolor, wskazując format i częstotliwość próbkowania odtwarzanego dźwięku cyfrowego. Sekcja wzmacniacza ma zbalansowaną budowę.

Obwód nadal zawiera wysokiej jakości komponenty, w tym niestandardowy wzmacniacz operacyjny iFi OV, ceramiczne kondensatory TDK C0G klasy 1, precyzyjny układ scalony o niskim poziomie szumów firmy Texas Instruments oraz wysokiej jakości analogowy potencjometr głośności.

 hipdac2

Wzmacniacz słuchawkowy może dostarczyć 400mW do 32-omowego obciążenia słuchawkowego, zapewniając kompatybilność z szeroką gamą słuchawek. Stopień wzmacniacza posiada przełączane wzmocnienie - PowerMatch. Dopasowuje on poziom mocy do obciążenia prezentowanego przez słuchawki, dostosowując czułość wejściową, a tym samym siłę sygnału.

Funkcja XBass czyli „podbicie basów”, które wzmacnia niskie częstotliwości bez zamulania tonów średnich, przyda się szczególnie w przypadku słuchawek otwartych, którym może brakować głębokiego basu. Działa całkowicie w domenie analogowej, zamiast mieszać się z sygnałem cyfrowym za pośrednictwem DSP.

hipdac2

Jeśli chodzi o łączność, to mamy tu dwa porty USB-A do przesyłania danych audio i USB-C do ładowania. Port typu A jest wyposażony w złącze męskie, które zapewnia większą integralność mechaniczną niż porty USB/micro USB powszechnie spotykane w innych wzmacniaczach DAC/słuchawkowych. Ponadto, w iFi hip-dac2 znajdziemy także dwa wyjścia – słuchawkowe gniazdo 3,5 mm dla słuchawek z pojedynczym zakończeniem oraz wyjście Pentaconn 4,4 mm umożliwiające słuchawkom wyposażonym w zbalansowaną łączność w pełni wykorzystać potencjał tego wzmacniacza. Wyjście 3,5 mm korzysta z opatentowanego przez iFi obwodu S-Balanced, zmniejszając przesłuch i związane z nim zniekształcenia o połowę, gdy jest używane ze zwykłymi pojedynczymi zakończeniami słuchawek, co docenią szczególnie użytkownicy monitorów dousznych o wysokiej czułości.

hip-dac2

Zasilany baterią, która starczy na do 8 godzin użytkowania.

Urządzenie zainteresuje szczególnie te osoby, które chcą poprawić jakość dźwięku ze smartfona, tabletu lub komputera.

Cena i specyfikacja iFi Audio hip-dac w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - wzmacniacze słuchawkowe