Jubileusz 60-lecia firmy KEF

KEF, w  ramach obchodów jubileuszu, ma w planach założenie fundacji charytatywnej oraz wprowadzenie na rynek kilku nowych produktów.

 

 

Z okazji przypadających urodzin, październik został ustanowiony przez firmę Międzynarodowym Miesiącem KEF. Wiąże się to z różnymi atrakcjami, przykładowo fani mogą spodziewać się corocznego losowania nagród w postaci produktów producenta. W tym roku trzech szczęściarzy otrzyma jedną z trzech nagród: kolumny podstawkowe LS50 Wireless II z subwooferem KC62, kolumny podstawkowe Q350 z subwooferem Kube 10b lub bezprzewodowe słuchawki dokanałowe z redukcją szumów Mu3. Każdy, kto wyraża chęć wzięcia udział w loterii musi spełniać jeden podstawowy warunek, a jest nim posiadanie adresu zamieszkania w USA lub w Kanadzie. Osobom, które nie spełniają tego kryterium, pozostaje kolejny prezent przygotowany przez producenta. Składa się na niego sześć wyjątkowych playlist z brytyjskimi utworami, które najlepiej reprezentują każdą minioną dekadę. Playlisty będą dostępne w serwisach Spotify, Tidal i Apple Music.

Jednak to nie koniec niespodzianek, bo w tegoroczne urodziny przypada również 60-ty jubileusz firmy. Z tej okazji KEF wprowadzi na rynek najbardziej zaawansowane urządzenia, jakie kiedykolwiek wyszły z rąk producenta. Na ten moment jubileuszowe produkty są jeszcze owiane tajemnicą, ale już w najbliższych miesiącach dowiemy się jakimi perełkami KEF postanowił urozmaicić swoją ofertę. Kolejnym interesującym jubileuszowym krokiem podjętym przez firmę (o którym wspomina magazyn Hifi Pig) będzie fundacja charytatywna. Głównym celem jej założenia jest chęć wspierania wiedzy, która w przyszłości będzie w stanie przesuwać granice w zakresie odtwarzania dźwięku. Program będzie skierowany do profesjonalistów i pionierów ze świata audio, czyli do inżynierów akustyki, inżynierów dźwięku oraz realizatorów i konstruktorów dźwięku w filmach i grach komputerowych, którym to firma będzie udzielać wsparcia w postaci grantów, stypendiów i dotacji na różnego rodzaju inicjatywy.

KEF to brytyjski producent kolumn głośnikowych, głośników bezprzewodowych, subwooferów i słuchawek. Firma została założona w 1961 roku przez Raymonda Cooke OBE, który jako wielki miłośnik muzyki, chciał eksperymentować z nowymi materiałami i technologiami w celu stworzenia produktów o doskonałych parametrach akustycznych. Firma KEF jest pionierem wykorzystania materiałów syntetycznych, stworzyła również technologię Uni-Q, Uni-Core i Metamaterial Absorption. Obecnie, w szóstej dekadzie istnienia, KEF nadal rozwija wiodące w swojej klasie produkty w swojej pierwotnej lokalizacji, czyli bazie badawczo-rozwojowej i inżynieryjnej w Maidstone w hrabstwie Kent.