Nowe słuchawki Grado RS1x i Grado RS2x

Grado RS1x i Grado RS2x

 

Grado Labs przedstawia nową serię Reference, w której na chwilę obecną znajdziemy  dwa modele słuchawek z otwartą obudową stworzoną z drewna: Grado RS1x i Grado RS2x. Oba modele posiadają przetwornik X czwartej generacji, który dostrojono do ich specyfiki, dodano także mocniejszy obwód magnetyczny, cewkę drgającą o zmniejszonej masie efektywnej oraz przeprojektowaną membranę. W efekcie udało się poprawić wydajność, zredukować zniekształcenia i zachować harmoniczną integralność muzyki. 

grado labs

 

Grado RS1x i Grado RS2x posiadają  nowy, trwalszy 8-żyłowy kabel i odświeżony, czarny, skórzany pałąk, z charakterystycznymi białymi przeszyciami.

RS1x to pierwsze słuchawki zbudowane z większym, 50-milimetrowym przetwornikiem X. Obudowa składa się z tulei klonowej, rdzenia konopnego i pierścienia zewnętrznego cocobolo. Grado podkreśla, że drewno wybrano ze względu na jego ciepłe i szerokie możliwości tonalne, jednak znalezienie właściwej równowagi pomiędzy trzema różnymi rodzajami drewna nie było prostym zadaniem. Jeśli chodzi o brzmienie, to klon wykonuje większość pracy, jednak dzięki użyciu drewna konopnego udało się wygładzić górne i dolne rejestry, a drewno Cocobolo dodało mu dodatkowego impetu. Razem konstrukcja tri-wood dostarcza brzmienie pełne, dynamiczne i wyraźnie zarysowane. Producent zapewnia, że modelem RS1x, marka Grado wchodzi na wyższy poziom w jakości odtwarzania dźwięku.

 grado labs rs2x

Obudowę Grado RS2x stworzono z połączenia klonu z drewnem konopnym, do której specjalnie dostrojono 44-milimetrowy przetwornik X czwartej generacji. Tuleja i pierścień obudowy są wykonane z klonu, a rdzeń z konopi utrzymuje wszystko w harmonii. Razem tworzą tandem, który dostarcza pełne brzmienie z bogatym wokalem.

Grado Labs to rodzinna firma, która już od 1953 roku ręcznie wytwarza słuchawki na nowojorskim Brooklynie. Do tej pory każda nowa odsłona produktów Grado wiązała się za znaczącym krokiem do przodu w zakresie reprodukcji dźwięku i tak też jest teraz.

Specyfikacja i cena słuchawek Grado RS1x >>

Specyfikacja i cena słuchawek Grado RS2x >>

Pozostałe produkty w tej kategorii w sklep.RMS.pl>>