Magnat Transpuls 800A: aktywne głośniki w stylu vintage

Magnat Transpuls 800A

 

Niemiecki producent Magnat wypuścił właśnie dwudrożne głośniki aktywne Transpuls 800A w charakterystycznej dla tej serii stylistyce vintage. Poprzednie modele Transpuls 1000 i Transpuls 1500 były głośnikami pasywnymi. Natomiast Transpuls 800A to wersja aktywna, stąd „A” w nazwie. Cała elektronika znajduje się w prawej kolumnie, która połączona jest z lewą pasywną kolumną kablem głośnikowym. Dzięki 2 x 60 W mocy ciągłej i 2 x 120 W mocy szczytowej wzmacniacze bez problemu napędzają obie kolumny. 

2-drożna kolumna zawiera charakterystyczny dla serii Transpuls tubowy przetwornik wysokotonowy z 25-milimetrową kopułką tekstylną oraz mocnym napędem z magnesem neodymowym, co zapewnia dynamikę i naturalny obraz dźwięku. 170-milimetrowy przetwornik średnioniskotonowy o dużej mocy z napędem magnetycznym zoptymalizowany został przy pomocy laserowego systemu pomiarowego Klippel®. Membranę wykonano z utwardzonego papieru i włókien polamidowych PA.

Transpuls może sprawiać niepozorne wrażenie głośnika podstawkowego, ale dzięki dużej mocy, Bluetooth 5.0 aptX oraz różnorodnym opcjom połączeń, w rzeczywistości ma szansę stać się pełnowymiarowym sercem systemu hi-fi. 

Po stronie analogowej Transpuls oferuje wejście stereo (Cinch R / L), które można przełączać między phono MM a poziomem liniowym oraz dodatkowe wejście stereo jack 3,5 mm do podłączenia przenośnych źródeł dźwięku.

Optyczne wejście cyfrowe z próbkowaniem do 24Bit / 192kHz pozwala na bezpośrednie podłączenie gramofonu z systemem MM. Optyczne wejście S/PDIF i wejście HDMI z funkcją ARC i CEC umożliwiają natomiast podłączenie cyfrowych urządzeń audio oraz sterowanie podstawowymi funkcjami za pomocą pilota TV. Transpuls 800A posiada także wyjście do podłączenia zewnętrznego, aktywnego subwoofera.

transpuls 800a

Sterowanie odbywa się za pomocą załączonego pilota lub za pomocą przycisków wyboru wejścia i regulacji głośności z tyłu Transpulsa. 

Obudowa MDF z ciemnego drewna z czarnym panelem przednim, na którym znajdziemy również 2 bas reflexy. Oprócz standardowych gumowych nóżek do odsprzęgania akustycznego, do Transpuls 800A dołączono także dwie dodatkowe, wyższe gumowe nóżki, co pozwala na ustawienie głośnika pod niewielkim kątem. W zestawie zdejmowana maskownica z tkaniny w kolorze czarnym. 

Specyfikacja Magnat Transpuls 800A w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - kolumny aktywne