Planarna nowość: słuchawki HiFiMAN Deva Pro

HiFiMAN Deva Pro

HiFiMAN Deva PRO to najnowszy projekt słuchawek planarnych uznanego producenta. Audiofilskie otwarte słuchawki planarne z odbiornikiem Bluetooth Bluemini i USB DAC HIMALAYA. Wersja Pro zmienia wersję kolorystyczną z beżowej na być może bardziej uniwersalną czerń.

Nowy model opiera się na bardzo dobrze ocenianym poprzedniku, a dodatkowo wykorzystuje dwa najnowsze osiągnięcia HIFIMAN: technologię Stealth Magnet i architekturę Himalaya R2R DAC (cyfrowo-analogowej). HiFiMAN Deva PRO to świetna propozycja dla tych, którzy oczekują najwyższej jakości dźwięku, ale ciężko im zdecydować, czy wolą wygodę zapewnianą przez połączenie Bluetooth, czy najlepsze możliwe brzmienie zapewniane przez połączenie przewodowe. Od teraz, jedne słuchawki łączą w sobie obie te zalety.

HiFiMAN Deva Pro

Technologia Stealth Magnet firmy HIFIMAN radykalnie zmniejsza turbulencje i dyfrakcji fal dźwiękowych, które pogarszają jakość dźwięku docierającego do naszych uszu. Magnesy te, dzięki unikalnemu kształtowi, zapewniają bezkolizyjne przechodzenie fali dźwiękowej do naszego ucha i brak zakłóceń, które występowałyby przy magnesach o standardowej budowie. Zaawansowana konstrukcja magnesów, jako akustycznie transparentna, ma znaczący wpływ na zmniejszenie dyfrakcji fal, czyli ich rozproszenia, co pozwala zachować ich integralność i objawia się czystszym, dokładniejszym brzmieniem dźwięków i jeszcze wierniejszym budowaniem sceny dźwiękowej.

 

Odbiornik Bluetooth w DEVA Pro, Bluemini jest teraz wyposażony w autorski układ D/A HiFiMANa  Himalaya: układ złożony z szeregu rezystorów z nowym algorytmem, który zmniejsza przenoszenie mocy między układem a komponentami peryferyjnymi. W rezultacie stosunek sygnału do szumu, całkowite zniekształcenia harmoniczne i zużycie energii są najbardziej efektywne.

HiFiMAN Deva Pro

Klucz sprzętowy Bluemini obsługuje kodeki o wysokiej rozdzielczości, takie jak LDAC i aptX-HD, dzięki czemu doskonale nadaje się do większości obecnie dostępnych urządzeń do przesyłania strumieniowego w wysokiej rozdzielczości. Czas odtwarzania to 8 godzin.

3 możliwości połączenia:

  • za pomocą Bluetooth 5.0

Słuchawki Deva dzięki odbiornikowi Bluemini R2R łączą się przy pomocy modułu Bluetooth z dowolnym urządzeniem nadawczym. Wysoka jakość dźwięku oraz minimalizacja opóźnień zapewniane są dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych i najpopularniejszych kodeków: Qualcomm aptX-HD oraz LDAC. Adapter Bluemini podłączany jest do słuchawek za pomocą gniazda 3.5mm mini Jack. Zapewnia działanie do 8 godzin w zależności od warunków.

HiFiMAN Deva Pro

  • za pomocą USB

Bluemini R2R może być używany jako potężny zintegrowany przetwornik cyfrowo-analogowy/wzmacniacz zapewniający wysoką  wydajność ze smartfonów i innych urządzeń mobilnych, po prostu podłączając kabel USB-C. 

  • za pomocą zbalansowanego kabla mini jack 3.5mm

Tradycyjna metoda połączenia, która zawsze się sprawdza. Słuchawki Deva można podłączyć do dowolnego odtwarzacza przenośnego, a nawet smartfona za pomocą kabla mini jack 3.5mm. Deva Pro posiada  dwustronne złącza, dzięki czemu można jej używać z szeroką gamą kabli.

HiFiMAN Deva Pro

 

Do budowy słuchawek Deva HiFiMAN wykorzystał znaną i sprawdzoną już w innych konstrukcjach membranę supernano, która jest aż o 80% cieńsza od poprzednich projektów marki. Taka konstrukcja zapewnia wysoką responsywność dźwięku, detaliczność i dokładne obrazowanie. 

HiFiMAN Deva frequency response

 


Specyfikacja HiFiMAN DEVA PRO w sklep.RMS.pl >>


Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - słuchawki planarne