Wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem cyfrowo-analogowym DAC FiiO K5 PRO ESS

Wzmacniacz słuchawkowy FiiO K5 PRO ESS zbudowano na poprzedniej wersji K5, która była czystym wzmacniaczem słuchawkowym, a do której dodano funkcjonalność DAC opartą o kość z firmy ESS Technology. K5 Pro ESS można połączyć z dowolnym odtwarzaczem audio wyposażonym w wyjścia cyfrowe S/PDIF. Połączony kablem USB do komputera służy za profesjonalny DAC i wzmacniacz słuchawkowy.

 

 

Zastosowanie wysokowydajnego układu D/A Sabre ES9038Q2M z 32-bitowym przetwarzaniem, w połączeniu z układem dekodującym XMOS USB z całkowicie nowym systemem zarządzania i dopasowaniem zegara, sprawia że K5 PRO ESS obsługuje częstotliwości próbkowania do 768kHz PCM i natywne dekodowanie do DSD-512.

Przetwornik cyfrowo – analogowy nowej generacji
 
FiiO K5 Pro ESS wykorzystuje flagowy przetwornik cyfrowo-analogowy ESS ES9038Q2M, z jeszcze większą wydajnością. W porównaniu z poprzednią generacją FiiO K5 zniekształcenia zmniejszono o 50%, przesłuchy dla LO wzrosły o 6 dB przy większej separacji kanałów, a zakres dynamiczny wzrósł o 3 dB.

 

Obsługa 768kHz/32bit oraz natywnego DSD512
 
Układ dekodujący USB XMOS XUF208, wyposażony w system zarządzania dopasowaniem zegara, umożliwia dekodowanie z częstotliwością próbkowania 768 kHz/32-bit i natywne DSD512.

 

Wejścia koaksjalne i optyczne

Bez względu na sprzęt audio jakiego używasz, dźwięk cyfrowy ma określoną przewagę w zakresie integralności i wierności przesyłanych sygnałów. Dzięki wejściom optycznym i koncentrycznym obsługującym sygnał do 96 kHz, FiiO K5 Pro ESS ma możliwość korzystania z cyfrowego dźwięku i wygodnego podłączania różnych odtwarzaczy muzycznych i interfejsów cyfrowych.

Specjalnie zaprojektowana architektura audio dla prawdziwego dźwięku Hi-Fi

K5 Pro ESS dopracowano pod kątem wzmocnienia. Wewnątrz K5 Pro ESS ulokowano niezbędne komponenty służące do wzmocnienia analogowego, a także czteropoziomowy obwód audio zapewniający niezwykłą wierność dźwięku w swojej klasie: LPF drugiego rzędu + analogowa regulacja głośności + wzmocnienie napięcia + napęd prądowy. Każda część obwodu wzmacniającego doskonale współpracuje ze sobą w pełnej harmonii, zapewniając doskonały zakres dynamiki oraz wysoką rozdzielczość dźwięku.

Bezpieczny, pewny i solidny zasilacz zewnętrzny 

FiiO K5 Pro ESS korzysta z zasilacza DC 15 V zaprojektowanego z myślą o zminimalizowaniu szumów. Przychodząca moc prądu stałego jest filtrowana za pomocą dodatkowego źródła zasilania, która następnie niezależnie zasila część wzmacniającą obwodu audio i resztę obwodu. Takie rozwiązanie tłumi tętnienia zasilania i minimalizuje przesłuchy między dwoma głównymi sekcjami obwodu, zapewniając bardziej stabilną i mniej zaszumioną moc, która ma kluczowe znaczenie dla jakości dźwięku.

 

Precyzyjna regulacja głośności

Poprzez rekonstrukcję krzywej ADC, K5 Pro ESS umożliwia płynną regulację głośności w bardzo drobnych krokach bez niepożądanych szumów i nierównowagi kanałów. Dzięki temu K5 Pro ESS można używać ze słuchawkami o różnych czułościach.

Trzy poziomy wzmocnienia – nieograniczone możliwości

Zarówno wybór wejścia, jak i wzmocnienie są kontrolowane przez wyraźnie oznakowane manualne przełączniki, co pozwala łatwo dostosować ich pozycje do odtwarzanej muzyki. Dostępny jest niski, średni i wysoki poziom wzmocnienia, co pozwala używać K5 Pro ESS z praktycznie wszystkimi słuchawkami przy komfortowych poziomach głośności. Czysto sprzętowy obwód wzmocnienia jest używany przy niskim wzmocnieniu, z nienaruszonym i bezkompromisowym zakresem dynamiki oraz ogólną wiernością brzmienia.

 

 

Potężne wzmocnienie dla Twoich słuchawek

Starannie dostrojony obwód wzmacniacza ze sprzężeniem przednim zwiększa moc wyjściową wzmacniacza operacyjnego TPA6120 o ponad 60%, co daje całkowitą moc wyjściową do 1,5 W przy obciążeniu 32 Ω i do 20 Vpp przy 300 Ω. Wzmacniacz słuchawkowy K5 Pro ESS z łatwością obsługuje dowolne słuchawki o niskiej lub wysokiej impedancji.
 

 
Tradycyjne wyjście liniowe RCA

Oprócz szerokiej gamy wejść cyfrowych, FiiO K5 Pro ESS posiada również tradycyjne analogowe wejście liniowe RCA, które nie tylko jest bardziej wytrzymałe i mniej podatne na uszkodzenia niż wejście liniowe 3,5 mm, ale także ma lepszą rozdzielczość. Sygnał wyjścia liniowego RCA można regulować do maksymalnie 2 Vrms, dzięki czemu K5 Pro ESS może być używany z różnymi głośnikami aktywnymi i wzmacniaczami zewnętrznymi.


Cena i specyfikacja FiiO K5 Pro ESS na sklep.RMS.pl >>>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Wzmacniacze słuchawkowe >>