FiiO FH9: zbalansowane hybrydowe słuchawki dokanałowe

FH9 to hybrydowe monitory douszne z 6 przetwornikami armaturowymi oraz przetwornikiem dynamicznym. FH9 zostały wyposażone w dynamiczny przetwornik basowy z membraną 13,6 mm DLC drugiej generacji, w pełni zdolny do przenoszenia najniższych częstotliwości z wysoką dynamiką. Średnie i wysokie częstotliwości są obsługiwane przez niestandardową konfigurację 6 przetworników armaturowych z firmy Knowles, które precyzyjnie odtwarzają każdy najdrobniejszy detal i zapewniają bogaty i szczegółowy przekaz audio.

 

Słuchawki FH9 mają minimalistyczny, industrialny design, który nadaje im ekskluzywności. Konstrukcja została wykonana ze stopu tytanu, co nie tylko nadaje jej piękny wygląd, ale i wysoką sztywność. Pomaga to  znacznie zminimalizować niepożądane zakłócenia harmoniczne i rezonanse, zapewniając lepszą jakość dźwięku. Każda jednostka FH9 została precyzyjnie wykonana za pomocą pięcioosiowej obróbki CNC, by zapewnić wysoką jakość wykonania.

Wysokie częstotliwości obsługiwane są przez sprawdzony przetwornik SWFK-31736. W przypadku przetworników średniotonowych, FiiO przez ponad 2 lata współpracowało z firmą Knowles w ramach szeroko zakrojonych badań. Pozwoliło to osiągnąć idealną harmonię między wieloma, jednocześnie działającymi przetwornikami i uzyskać spójny dźwięk. Obudowa FH9 została specjalnie zaprojektowana, aby wyeliminować niechciane rezonanse generowane podczas przemieszczania się fal dźwiękowych przez jej ścianki. Słuchawki wyposażono też w tubę dźwiękową i odpowiednio zaprojektowaną komorę – co znacznie eliminuje niepożądane sybilanty w odtwarzaniu wokali.
 
FH9 jest pierwszym hybrydowym IEM FiiO (monitory dokanałowe) wyposażonym w samodzielnie opracowany przetwornik basowy drugiej generacji DLC (diamond-like carbon). W porównaniu do przetwornika pierwszej generacji, struktura obwodu magnetycznego została przeprojektowana, co skutkuje o 20% wyższą gęstością magnetyczną, aby sprawniej poruszyć masywną membranę DLC – co oznacza jeszcze bardziej dynamiczny dźwięk. Dzięki wyjątkowej sztywności i wysokiemu współczynnikowi tłumienia, niskie tony są odtwarzane z pełną kontrolą.
 

FH9 to półotwarta konstrukcja akustyczna, w której zastosowano opatentowany przez FiiO system równoważenia ciśnienia między przednią i tylną komorą. Rezultatem jest bardziej naturalny dźwięk, a dzięki zminimalizowaniu nacisku ciśnienia akustycznego na bębenki w uszach, także wygodniejsze słuchanie, odczuwalne szczególnie podczas dłuższych sesji.
 
 

fiio

Słuchawki są standardowo wyposażone w trzy wymienne filtry dźwięku. Każdy filtr dźwiękowy posiada odmienne tłumienie oraz gęstość, co pozwala na wybór między trzema różnymi sygnaturami dźwiękowymi.

  • Filtr czerwony: podbicie basów
  • Filtr zielony: transparentne, zrównoważone brzmienie
  • Filtr czarny: podbicie górnych rejestrów

Cena i specyfikacja słuchawek dokanałowych FiiO FA7S w sklep.RMS.pl>>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Słuchawki dokanałowe >>