Cambridge Audio zapowiada na wiosnę na nowe gramofony z Bluetooth aptX HD: Alva TT V2 i Alva ST

W 2019 roku Cambridge Audio wypuściło swój pierwszy gramofon, Alva TT. Teraz seria ALVA została uzupełniona o dwa nowe urządzenia: Cambridge Audio Alva TT V2 i Cambridge Audio Alva ST, które właśnie zaprezentowano podczas CES 2022 w Las Vegas. Nowe gramofony mają wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy i nadajnik Bluetooth. W obu modelach użyto ramienia o wysokiej masie i niskim rezonansie, odłączany headshell z odlewanego ciśnieniowo aluminium ułatwia wymianę wkładek. 

Model Alva TT był pierwszym na świecie gramofonem z obsługą Bluetooth aptX HD, a zatem możliwością bezprzewodowego strumieniowania muzyki w rozdzielczości do 24bit/48kHz.

Cambridge Audio Alva TT

Gramofony Alva TT V2 i Alva ST firmy Cambridge Audio dzięki temu, że posiadają przełączany zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy, wywodzący się z modelu Alva Duo, połączą się prawie każdym systemem audio, a w razie potrzeby umożliwią także korzystanie z innego, zewnętrznego przedwzmacniacza gramofonowego.

Gramofony w sklep.RMS.pl

Muzykę można przesyłać strumieniowo do dowolnego kompatybilnego zestawu Bluetooth, w tym słuchawek, w jakości Hi-Res do 24 bitów/48 kHz. Opcję Bluetooth można dezaktywować i podłączyć „po kablu”. Oba gramofony nie wymagają dobierania lub montowania dodatkowych komponentów. 

W Alva TT V2 znajdziemy specjalnie zaprojektowaną, wysokowydajną wkładkę MC z odsłoniętym wspornikiem, która jest już pre-instalowana. Redukuje niepożądane rezonanse i wibracje, zapewnia wysoki poziom wzmocnienia i szczegółowość muzyczną podczas odtwarzania. Alva TT V2 ma silnik Direct Drive o średnim momencie obrotowym, podobnie jak jego poprzednik TT. 8-biegunowy, 3-fazowy, bezszczotkowy silnik prądu stałego jest sterowany kwarcowo, aby zapewnić dokładną prędkość obrotową. Precyzyjna kontrola i cicha praca Alvy TT V2 oznacza doskonałą stabilność tonu. Talerz wykonano z polioksymetylenu (POM), czyli półkrystalicznego tworzywa termoplastycznego używanego w inżynierii precyzyjnej, który charakteryzuje się wysoką sztywnością i stabilnością wymiarową.

Planowania premiera nowych gramofonów Cambridge Audio Alva TT V2 i Alva ST przewidywana jest na wiosnę tego roku.

Więcej informacji i specyfikacja Cambridge Audio Alva TT V2 w sklep.RMS.pl >>

 

Model Alva ST posiada wkładkę Audio Technica Moving Magnet, która jest gotowa do zamontowania. Eliptyczny rysik zapewnia większy obszar kontaktu z rowkami płyt. Sprawdzoną metodę napędu paskowego uzupełniono o elektroniczną regulację prędkości silnika. Po pierwszym podłączeniu paska nie będzie już potrzeby powtarzać tej czynności. Wybór prędkości obrotu odbywa się za pomocą 2 elektronicznych przycisków ulokowanych na aluminiowej górnej powierzchni ST. Nowe ramię o wysokiej masie i niskim rezonansie użyto zarówno w Alva TT V2 i Alva ST.  Odłączany headshell z odlewanego ciśnieniowo aluminium ułatwia wymianę wkładek. 

Więcej informacji i specyfikacja Cambridge Audio Alva ST na sklep.RMS.pl>>

Więcej produktów z kategorii Gramofony znajdziesz na stronie >>