Japońska wkładka gramofonowa MC Hana-Umani Blue

Wysokiej klasy wkładka z ruchomą cewką HANA-Umami Blue (MC) łączy wizję głównego projektanta wkładek Okada-san z unikalnymi materiałami, klasycznymi japońskimi technikami i nowoczesną inżynierią dźwięku. Hana-Umani Blue można umieścić pomiędzy Hana ML i Hana-Umani Red.

 

Hana-Umami Blue

 

Konstrukcja korpusu Auricle™ jest unikalna i charakterystyczna dla serii Umami. Do emaliowania obudowy z twardego i lekkiego duraluminium obrabianego CNC użyto specjalnego procesu termoutwardzania melaminy (MTP). Połączenie kluczowych składników znanych z wkładki Umami Red, w tym precyzyjnie wyciętego diamentowego rysika, wspornika z boru i miedzi o wysokiej czystości, a następnie połączenie ich z magnesami Alnico, które znamy już z wkładki Hana ML, tworzy wyjątkowo muzykalną wkładkę Umami Blue.

hana-umani blue

 

 W 1908 roku Umami zostało oficjalnie zdefiniowane przez japońskiego chemika Kikunae Ikeda jako bardzo przyjemny lub pyszny smak w palecie, efekt synergiczny skutkujący wyższą intensywnością smaku. W projektowaniu wkładek Hana MC producent wykorzystuje się synergiczny związek wysokiej jakości materiałów, unikalnej konstrukcji korpusu i precyzji ręcznego wykonania. W efekcie otrzymujemy wkładkę o wyjątkowej wydajności, która generuje niezapomniane wrażenia, które producent  porównuje do dania w trzygwiazdkowej restauracji Michelin, gdzie każdy element i szczegół tworzy mistrzowski koncert.

Igła o szlifie Microline to rozwiązania stosowane w najbardziej zaawansowanych wkładkach gramofonowych, gdyż maksymalnie redukują jakiekolwiek szumy i inne dźwięki, które wynikają z fizycznego kontaktu igły z płytą analogową. Ponadto Umani Blue posiada wspornik z Boru. Zastosowanie takiego rozwiązania skutkuje wyjątkowym odwzorowaniem najdelikatniejszych muzycznych niuansów zawartych na płycie winylowej. 

Wszystkie główne części w HANA-Umami Blue produkowane są przez firmę Excel Sound, która szczyci się 50-letnią tradycją w branży specjalistycznego audio. Wysoko wyszkoleni rzemieślnicy firmy Excel precyzyjnie montują HANA-Umami Blue, zapewniając intensywne wrażenia muzyczne.

Wykończenie w niebieskim kolorze, z połyskiem.

Specyfikacja wkładki Hana-Umani Blue MC w sklep.RMS.pl >>

Wkładki gramofonowe i gramofony - poradnik
Kalibracja wkładki gramofonowej

Pełna oferta japońskich wkładek gramofonowych MC Hana w sklep.RMS.pl >>