MyDP - Mobility Display Port
 

MyDP to rozszerzenie dotychczasowego standardu Display Port, które pozwala na przesyłanie materiałów video, audio oraz 3D w rozdzielczości 1080p (czyli Full HD) bez grama kompresji!

  MyDP (Mobility DisplayPort) Mobility Display Port   Wstęp. Wprowadzenie Mobility Display Port ma związek z rosnącą mocą obliczeniową smartfonów i innych urządzeń przenośnych np tabletów, ultrabooków, które od pewnego czasu są w stanie poradzić sobie z materiałem Full HD. MyDP to rozszerzenie dotychczasowego standardu Display Port, które pozwala na przesyłanie materiałów video, audio oraz 3D w rozdzielczości 1080p (czyli Full HD) bez grama kompresji!
  Do czego służy MyDP? Przede wszystkim pozwala na przesłanie ze smartfona filmu w Full HD i 3D na ekran monitora PC, telewizora lub projektora. Wystarczy, że urządzenie, które odbiera sygnał będzie posiadało wejście Display Port lub HDMI. Wszyscy Ci, którzy posiadają urządzenia ze złączami DVI oraz VGA również nie stają na straconej pozycji, dzięki szerokiej ofercie rynkowej konwerterów i przejsciówek audio-video.

  Sklep.RMS.pl  

Jaką przepustowość ma MyDP? Nawet do 1Mbps na sekundę, co pozwala nie tylko na przesył danych Full HD 3D. W przyszłości MyDP pozwoli podłączyć do smartfona/ultrabooka/tabletu urządzenia peryferyjne takie jak klawiatura, myszka, pilot etc.   Czy MyDP można ładować baterie smartfonu? Tak, port MyDP pozwala na ładowanie smartfona/tabletu/ultrabooka nawet podczas przesyłania materiałów audio-video.   Jak wygląda gniazdo MyDP? Mobility DisplayPort nie tworzy kolejnego zbędnego standardu wtyków i pinów - korzysta ze sprawdzonego rozwiązania micro-usb.   Kiedy MyDP pojawi się na rynku? Należy się go spodziewać na przełomie 2012/2013 roku. Wdrożenie standardu powinno pójść gładko ze względu na brak opłat licencyjnych - w przeciwieństwie do nowych standardów HDMI.   

Sklep.RMS.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony