Bowers & Wilkins sprzedane!


W portalu What Hi-Fi? pojawiła się informacja, że jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów kolumn głośnikowych, Bowers & Wilkins zmienił właściciela. Firma została sprzedana Eva Automation, założonej przez Gideona Yu, byłego dyrektora ds. finansów Facebooka i YouTube, prywatnie pasjonata AV. Redaktorzy podejrzewają, że B&W pójdzie w kierunku popularnych dziś systemów multiroom.

Bowers & Wilkins sprzedane!
Bowers & Wilkins zostało sprzedane decyzją Joe'go Atkinsa, prezesa zarządu i właściciela większości udziałów firmy. Eva Automation to start-up z Doliny Krzemowej, założony w 2014 roku. Gideon Yu, właściciel i założyciel firmy ukończył Harvard i Stanford. Wcześniej pracował jako dyrektor ds. finansów Facebooka i YouTube, jest też współwłaścicielem zespołu futbolu amerykańskiego San Francisco 49ers, członka Dywizji Zachodniej konferencji NFC ligi NFL.
Bowers & Wilkins sprzedane!
Na oficjalnej stronie Eva Automation nie ma żadnych informacji o konkretnych produktach. Krótka notka o firmie mówi, że zajmuje się ona przekształceniem doświadczenia audio/video przez wytworzenie produktów, które zmienią sposób, w jaki ludzie korzystają i myślą o swoich domach. Równie intrygujące, co mało precyzyjne. Zamieszczony poniżej skład zarządu pozwala jednak spodziewać się dopracowanej działalności, mocno opartej na wiedzy.

gramofony i akcesoria

Członkowie zarządu pracowali wcześniej w takich firmach, jak Apple, Goldman Sachs czy Samsung. W większości są to absolwenci renomowanych uczelni. Według Bloomberga, do tej pory Eva Automation wydała 20 mln dolarów na badania i rozwój, jednak na rynek nie trafił żaden finalny produkt. Pierwsze owoce pracy firmy mają się pojawić w 2017 roku.
Bowers & Wilkins sprzedane!
Czego można się spodziewać po przejęciu B&W przez Eva Automation? W liście otwartym umieszczonym na oficjalnej stronie firmy Yu zapewnia, że nie zostaną przeprowadzone cięcia kadrowe. Atkins ma w dalszym ciągu pozostać CEO firmy. Z kolei w wywiadzie udzielonym dla CEPro można przeczytać, że zdaniem nowego właściciela brytyjskiej marki, to, co chciałbym mieć w swoim salonie nie zostało jeszcze wyprodukowane. Plany dotyczące rozwoju firmy to enigmatyczna inwestycja w jakość. W jakim innym celu mielibyśmy przejąć B&W? To, co zamierzamy zrobić to znalezienie sposobu na wprowadzenie doświadczenia AV na kolejny poziom, który sprosta oczekiwaniom klientów B&W. Redaktorzy What Hi-Fi? spodziewają się, że tym kolejnym poziomem będą high-endowe systemy multiroom.
Kolumny podłogowe w sklep.RMS.pl

Kolumny głośnikowe hi-end w sklep.RMS.pl
Bowers & Wilkins sprzedane!

<