Musical Fidelity NuVista 800 i KEF Blade Two - dni otwarte w nowym salonie RMS.pl!

Nadchodzący tydzień będzie prawdziwym świętem dla miłośników dobrej muzyki oraz prawdziwego, koncertowego brzmienia w północno-wschodniej Polsce – i nie tylko. sklep.RMS.pl zaprasza na Dni Otwarte nowej lokalizacji salonu RMS.pl! Jest to pierwsza okazja w Polsce, aby zobaczyć i posłuchać topowego wzmacniacza NuVista 800 od Musical Fidelity oraz pierwsza okazja w Białymstoku i jedna z niewielu w Polsce, aby zapoznać się z niecodziennymi kolumnami KEF Blade 2.

Musical Fidelity NuVista 800 i KEF Blade Two - dni otwarte w nowym salonie RMS.pl!

Model NuVista 800 jest owocem wieloletniego doświadczenia brytyjskiej marki, konstrukcją absolutnie wyjątkową. Przed piętnastoma laty firma Musical Fidelity jako pierwsza na świecie użyła do produkcji high-endowych urządzeń audio lamp nuwistorowych - miniaturowych, wyjątkowo trwałych, z obudową wykonaną z metalu, a nie ze szkła. Okazało się, że w warunkach audiofilskich sprawdzają się znakomicie – charakteryzują się niezawodnością, niskim poziomem szumów oraz niemal zerowym mikrofonowaniem. W sprzęcie audio był to złoty środek pomiędzy wzmacniaczem tranzystorowym, a klasyczną konstrukcją lampową. Anthony Michaelson, założyciel Musical Fidelity, nie czekał z decyzją – wykupił cały dostępny na rynku zapas lamp nuwistorowych, wówczas już nieprodukowanych. Dlatego każda konstrukcja oparta na nich jest prawdziwym białym krukiem.

Można spierać się co do przewagi jednej szkoły brzmienia nad drugą – wszak piękno pasji audiofilskiej tkwi również w tym, że nie ma jednego, wszechobowiązującego wzorca – jednak co do tego, że dźwięk NuVisty 800 jest wyjątkowy, nie ma wątpliwości. Wzmacniacz Musical Fidelity cechuje się niewiarygodną wręcz kontrolą każdego aspektu brzmienia, bogactwem barw oraz niespotykaną dynamiką. Stwierdziliśmy, że taka konstrukcja potrzebuje godnego partnerstwa. Dlatego na czas dni otwartych zdecydowaliśmy się zaprezentować jego możliwości przy udziale innych Brytyjczyków – kolumn KEF Blade Two.

Musical Fidelity NuVista 800 i KEF Blade Two - dni otwarte w nowym salonie RMS.pl!

To, co od pierwszych chwil przykuwa uwagę to niewiarygodne wzornictwo i zapierające dech w piersiach wykonanie. Autorem projektu wizualnego Blade'ów jest Ross Lovegrove, absolwent King's College London, trzeciej po Oxfordzie i Cambridge królewskiej uczelni Anglii. Jego modernistyczne prace znajdują uznanie na całym świecie, również w świecie techniki. Z projektów Lovegrove'a poza KEF-em korzystały m.in. Sony i Apple. Z kolei majstersztykiem leżącym po stronie producenta kolumn było połączenie walorów wizualnych oraz praktycznych, akustycznych. Smukła obudowa jest akustycznie obojętna, wewnątrz niej zastosowano najnowocześniejsze rozwiąznia w zakresie wentylacji i ukierunkowania fali dźwięku.

Ideą, która przyświecała projektowaniu Blade Two było osiągnięcie idealnego, punktowego źródła dźwięku dochodzącego z wyłącznie jednego miejsca. Zostało to osiągnięte w koncentrycznym układzie głośników wysokotonowego oraz średniotonowego Uni-Q.  Cztery przetworniki niskotonowe umieszczono w sposób niespotykany – po dwa na każdej bocznej ścianie, na wysokości uszu słuchacza. Chociaż dźwięk z kolumny wydobywa się z kilku głośników, ale jego źródłem jest tylko jeden punkt. Pozwala to uniknąć nakładania się fal dźwiękowych z kilku miejsc, co sprawia, że brzmienie jest niezwykle realistyczne.

Musical Fidelity NuVista 800 i KEF Blade Two - dni otwarte w nowym salonie RMS.pl!

Tak zaawansowanych konstrukcji połączonych ze sobą nie spotyka się codziennie. A jeżeli chodzi o efekt brzmieniowy... Mamy nadzieję, że będą mogli go Państwo osobiście docenić. Nowy salon RMS.pl mieści się w zachodniej części Białegostoku przy ulicy Hetmańskiej 33B. Będziemy tam na Państwa czekać w dniach od 30 maja do 4 czerwca 2016 roku, w godzinach od 8 do 18 (poniedziałek-piątek) oraz od 10 do 16 (sobota). W razie szczegółowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy:

85 747 97 50
607 266 301
607 266 304
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do zobaczenia! zespół sklep.RMS.pl
Cena i specyfikacja Musical Fidelity NuVista800 w sklep.RMS.pl

Musical Fidelity NuVista 800 i KEF Blade Two - dni otwarte w nowym salonie RMS.pl!

<