Google i HARMAN rozszerzają współpracę


Koncern HARMAN poinformował o rozszerzeniu współpracy z Google'm. Ma ona dotyczyć dwóch projektów prowadzonych przez firmę z Mountain View – produkcji modułowego smartfona (Project Ara) oraz pracy nad nowoczesnym systemem sterowania gestami dekodowanymi przez radar, noszącym nazwę Project Soli.

Google i HARMAN rozszerzają współpracę

O idei modułowego smartfona - Project Ara - przez ostatnie kilka miesięcy było cicho. Projekt początkowo kierowany był przez grupę projektową Motorola Mobility, subsydiowaną przez Google. W momencie, kiedy gigant z Mountain View zdecydował się na odsprzedaż Motoroli dla Lenovo przed dwoma laty, sprzedaż nie objęła Ary. Najnowsza informacja jest dowodem na to, że – wbrew informacyjnej ciszy – projekt żyje i jest rozwijany.

Project Ara dotyczy budowy smartfona opartego na systemie Android, do którego stałej konstrukcji należeć będzie jedynie korpus, ekran, procesor oraz pamięć RAM. Wszystkie pozostałe elementy będą łączyć się z podstawową częścią dzięki złączom elektromagnetycznym. Mają być dowolnie dobierane przez użytkownika – dodatkowy ekran, aparat o lepszych parametrach, wydajniejsza bateria, lepsze głośniki. Współpraca pomiędzy koncernem HARMAN a Google będzie obejmować opracowanie tych ostatnich.

Google i HARMAN rozszerzają współpracę
Oprócz tego HARMAN oraz grupa projektowa Google'a (ATAP, Advanced Technology and Projects Group) mają wspólnie pracować nad Projektem Soli. Jest to będąca w fazie opracowań technologia sterowania urządzeniami codziennego użytku za pomocą gestów. Główną różnicą wyróżniającą Soli na tle dzisiejszych rozwiązań jest zastosowanie radaru w miejsce kamer wideo. Taki czujnik charakteryzuje się niespotykaną do dziś precyzją: może rozpoznawać drobne gesty, różnice w położeniu na poziomie dziesiątych części milimetra. Jak pokazują materiały promocyjne dostępne na oficjalnej stronie projektu, pozwoli to na naciskanie przycisków (nie)istniejących pomiędzy naszymi palcami, przesuwanie suwaków czy potencjometrów za pomocą drobnych ruchów dłonią.

stereo hi fi

Bez wątpienia jest to technologia futurystyczna. W tym wypadku jednak opublikowane przez HARMAN-a materiały prasowe nie mówią o zakresie współpracy pomiędzy obiema organizacjami.
Produkty marki Harman/Kardon w sklep.RMS.pl
Google i HARMAN rozszerzają współpracę
 

<