HARMAN i ASUS ogłaszają współpracę

Koncern HARMAN bez wątpienia znajduje się na fali wznoszącej. Przed trzema tygodniami informowaliśmy o podjęciu współpracy z Google. W ostatnich dniach firma podpisała umowę o współpracy z kolejnym gigantem, tajwańskim ASUS-em.

HARMAN i ASUS ogłaszają współpracę
Współpraca ma obejmować wyposażenie najnowszej linii ultrabooków, notebooków i laptopów, a także części monitorów komputerowych ASUS-a. Inżynierowie obu firm muszą współdziałać nie od dziś, ponieważ podzespoły Harman Kardon znajdą się już w produktach, które zostaną wprowadzone na rynek jeszcze w bieżącym roku.

HARMAN i ASUS ogłaszają współpracę

Umowa pomiędzy oboma koncernami jest świadectwem rosnącej roli jakości dźwięku w urządzeniach użytkowych, takich jak produkowane przez ASUS-a komputery. Głośniki montowane do tej pory w laptopach w większości kojarzą się z drastycznie obciętym pasmem oraz wysokim poziomem szumów. Pytanie, jak bardzo zmieni tę sytuację praca koncernu HARMAN – czy w rzeczywistości chodzi o jakość, czy tylko o rozpoznawalny branding. Przekonamy się już niedługo.

HARMAN i ASUS ogłaszają współpracę

Wypowiedzi przedstawicieli obu firm są, jak zwyczajowo dzieje się w takich sytuacjach, w dużej mierze mieszanką umiejętnego marketingu oraz kurtuazji. Wiceprezes ASUS, SY Hsu mówi: HARMAN to doskonały partner dla ASUS-a. Obie firmy znane są z pasji technologicznej oraz innowacyjnej. Wyjątkowa klasa dźwięku oferowana przez Harman Kardon pozwoli naszym produktom wejść na kolejny poziom, generując znaczące korzyści dla naszych klientów. Oczekujemy, że ta współpraca będzie źródłem widocznego rozwoju naszej firmy.

HARMAN i ASUS ogłaszają współpracę

W podobnym tonie wypowiada się Dave Rogers z HARMAN: ASUS cieszy się znakomitą reputacją producenta wysokiej klasy komputerów i monitorów, zaś Harman Kardon to wyrafinowana marka znana z klasowego brzmienia oraz wyjątkowego wzornictwa. Nasza współpraca jest bardzo obiecująca, z uwagi na rzadką kombinację doskonałości technologicznej, wizualnej oraz możliwości dźwiękowych, które docenią nasi klienci. Dźwięk jest znaczącym czynnikiem w segmencie elektroniki użytkowej, często przyćmiewany przez rozdzielczość obrazu. ASUS dobrze rozumie moc wydajności brzmieniowej oraz spersonalizowanego audio. Nasi klienci już niedługo również zobaczą i usłyszą tę różnicę.

Produkty marki Harman/Kardon w sklep.RMS.pl
HARMAN i ASUS ogłaszają współpracę