EISA 2016/2017 rozdane!

Jak co roku, Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku (European Imaging and Sound Association, w skrócie EISA) przyznało swoje odznaczenia kilkudziesięciu produktom. W tegorocznej edycji nagrody „rozbito” na sześć kategorii. Nas interesuje przede wszystkim jedna z nich – rzecz jasna, Hi-Fi.

EISA 2016/2017 rozdane!

Nagrodzonych zostało jedenaście produktów, jak łatwo się domyślić – w jedenastu kategoriach. W porównaniu z ubiegłym rokiem nagród jest o jedną więcej. Po raz pierwszy zrezygnowano z oddzielnego odznaczenia dla wzmacniacza. Zamiast tego, nagroda powędrowała do systemu stereo Marantza, złożonego z odtwarzacza CD i wzmacniacza zintegrowanego. Pierwszy raz również nagrodzono słuchawki high-end – AKG N90Q, z nowatorską technologią TrueNote, tzn. zamontowanymi mikrofonami analizującymi poziom hałasów z otoczenia.

EISA 2016/2017 rozdane!
Zamiast wzmacniaczy dwie nagrody powędrowały do przetworników C/A, co jest wyraźnym potwierdzeniem rosnącego znaczenia sygnałów cyfrowych we współczesnych systemach hi-fi. Ciekawostką jest nagroda dla Chorda Mojo. Miniaturowy przetwornik C/A i wzmacniacz słuchawkowy zaskakiwał wysoką ceną, lecz zdobywał przy tym pochlebne recenzje. Po raz drugi w tej samej kategorii – kompaktowy, a więc jednoczęściowy system audio – zdobył Naim. Przed rokiem dziennikarze wchodzący w skład EISA nagrodzili system Mu-so. Tym razem laureatem został jego młodszy, mniejszy brat, Mu-so Qb. EISA 2016/2017 rozdane!
Sukces z ubiegłego roku powtórzył też austriacki Pro-Ject, który na przestrzeni lat zdobył lwią część nagród gramofonowych, jeżeli tylko były przyznawane. Raz tylko ta sztuka udała się Thorensowi. W tym roku nagroda EISA powędrowała do jednego z nowszych modeli, The Classic, zwracającego uwagę charakterystycznym, eleganckim wykonaniem. Zupełną nowością jest nagroda dla sterownika SPIN, integrującego obsługę wielu urządzeń z systemu AV w jednym pilocie. EISA 2016/2017 rozdane!
Pełna lista nagrodzonych urządzeń: słuchawki hi-end – AKG N90Q
odtwarzacz sieciowy – Bluesound Node 2
kolumny hi-end – Bowers & Wilkins 802 D3
kolumny stereo – Elac Debut F6
przetwornik C/A hi-end – Hegel HD30 EISA 2016/2017 rozdane!
USB DAC/wzmacniacz słuchawkowy – Chord Mojo system stereo – Marantz CD6006 i PM6006 kompaktowy system audio – Naim Mu-so Qb gramofon – Pro-Ject The Classic system multiroom – Sonos Play:5 akcesorium – SPIN Remote
EISA 2016/2017 rozdane!