IFA 2016

Już jutro – drugiego września – w Berlinie rozpoczną się targi IFA, organizowane co roku we wrześniu już od 1926. W 2016 zarejestrowanych jest dokładnie 3084 (słownie: trzy tysiące osiemdziesięciu czterech) wystawców, których organizatorzy skatalogowali w osiemnastu kategoriach. To największe targi elektroniki użytkowej na świecie. Czego możemy się spodziewać podczas tych sześciu dni – nie sposób streścić w jednym tekście. Co nie znaczy, że nie spróbujemy.

IFA 2016

Patrząc na zatrzęsienie różnej maści produktów i firm, które co roku prześcigają się w nowoczesności, trudno się domyślić, że IFA to skrót od Internationale Funkaisstellung – co oznacza Międzynarodową Wystawę Radiową. Można przewidywać, że w bieżącym roku radia nie będą daniem głównym. Co zatem będzie?

Jak zwykle, spodziewamy się poważnych premier od gigantów, jak LG, Panasonic, Phillips, Samsung czy Sony. Ostatni rok upłynął przede wszystkim pod znakiem rozdzielczości 4K Ultra HD – pojawiły się pierwsze odtwarzacze Blu-ray obsługujące ten standard, zaś wielkie wytwórnie rozpoczęły wprowadzanie na rynek filmów 4K. To na ubiegłorocznych IFA Samsung zaprezentował pierwszy na świecie odtwarzacz płyt Blu-ray 4K. W tym roku wielu miłośników dobrej klasy obrazu ma nadzieję, że nareszcie zostanie zaprezentowany model o bardziej przystępnej cenie, niż urządzenia dostępne obecnie na rynku. Producenci telewizorów i sprzętu wideo z pewnością nie będą narzekać na brak gości. W kwestii dźwięku w kinie domowym w centrum uwagi z pewnością stać będą urządzenia obsługujące Dolby Atmos i DTS:X.
IFA 2016

Ogromną popularnością na pewno będą się cieszyć różnego rodzaju urządzenia mobilne. Światło dzienne na IFA 2016 ma ujrzeć pierwszy smartfon Microsoft Surface. Chodzą słuchy, że Sony ma zaprezentować nowe urządzenia z serii Xperia X Compact, będące godnym konkurentem dla iPhone’a SE. Miłośnicy wereables czekają z pewnością na inteligentny zegarek Samsunga, Gear S3.
IFA 2016

Drugą w kolejności – po „Communications” a – kategorią wystawców jest „Audio / Hi-Fi / Surround”. Po targach IFA z pewnością nie zabraknie nowości produktowych dotyczących bezpośrednio branży audio. Największą grupę stanowią firmy produkujące urządzenia mobilne, jak głośniki bezprzewodowe, które w ostatnich latach są absolutnym hitem. Na kolejnej pozycji plasują się słuchawki – tutaj możemy spodziewać się nowości m.in. od Sennheisera czy JBL.

Nie zabraknie też z pewnością – jak co roku – niespodzianek. Również jak co roku, będziemy trzymać rękę na pulsie i na bieżąco informować o najciekawszych nowościach.
IFA 2016