Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 4K HDR

 

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą mieli szansę obejrzeć Igrzyska Olimpijskie w PyeongChang (Korea Południowa) w jakości 4K Ultra HD z obrazem HDR dzięki transmisji prowadzonej przez BBC. W Stanach Zjednoczonych taką możliwość zapewnia stacja NBC.

Wszystko za sprawą Olympic Broadcasting Services (OBS) oraz japońskiego nadawcy radiowo-telewizyjnego NHK. Dyrektor OBS z dumą przyznaje, że wyczyny najlepszych światowych sportowców powinny być nadawane w jak najlepszej technologii, dlatego z wielką chęcią zapewnia taką możliwość wszystkim stacjom partnerskim.

Rozdzielczość 4K UHD 3840 x 2160 to najwyższa rozdzielczość, jaką aktualnie oferują masowo produkowane urządzenia. HDR to wciąż to zwijająca się technologia obrazu, która wydobywa z kolorów wszystko to, co najlepsze, oferując najszerszą paletę barw od głębokiej czerni do idealnej bieli.

nauszne

Tegoroczne Zimowe Igrzyska Olimpijskie rozpoczną się 9 lutego i trwać będę do 25 lutego. Niestety, żaden polski dostawca nie oferuje możliwości śledzenia wyczynów naszej reprezentacji w rozdzielczości 4K. Koneserzy wysokiej jakości obrazu mogą zadowolić się treściami zamieszczanymi w serwisie Netflix lub odtwarzanymi przy pomocy odtwarzaczy Blu-ray 4K UHD

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 4K HDR