Mistrzostwa Świata 2018 w 4K – niestety nie w Polsce

Niemiecka platforma telewizyjna Sky jako pierwsza ogłosiła, że umożliwi widzom przeżywanie piłkarskich emocji w 4K Ultra HD. Według doniesień, dystrybutor posiada wyłączność na udostępnienie relacji z 25 meczów.

Porozumienie Sky Deutchland z agencją SportA reprezentującą ARD oraz ZDF (głównych dostawców telewizyjnych w Niemczech) zapewnia, że kibice będą mogli obejrzeć mecz w rozdzielczości 4K Ultra HD każdego dnia rozgrywek. Pozostałe mecze emitowane będą przez ARD oraz ZDF rozdzielczości HD oraz SD.

Kino Domowe

Oczywiście obywatele Niemiec, którzy chcą przeżywać piłkarskie emocje w najwyższej dostępnej rozdzielczości, muszą posiadać wykupiony odpowiedni abonament oraz specjalnie do tego przygotowany dekoder Sky+ Pro. Oczywiście niezbędny jest do tego również telewizor lub projektor z ekranem projekcyjnym, które umożliwiają transmisję obrazu w 4K UHD. Do prawidłowego podłączenia który zapewni prawidłowy odbiór obrazu wymagane jest również odpowiednie okablowanie: kable HDMI zgodne z najnowszą specyfikacją HDMI 2.0, która umożliwia nie tylko przesył obrazu najwyższej rozdzielczości, ale również obsługę HDR, Dolby Atmos czy przepustowość do 18Gbps.

W październiku FIFA zapewniała, że letnie rozgrywki będą w całości dostępne w rozdzielczości 4K z obsługą HDR. Ciekawe, czy również Polska doczeka się transmisji w wysokiej rozdzielczości.