Nagrody EISA 2018 – 2019 – kino domowe

Wczoraj przedstawialiśmy tegorocznych laureatów nagród EISA w kategorii stereo hifi, dziś natomiast przychodzimy z podsumowaniem zwycięzców wśród komponentów kina domowego: zarówno w dziedzinie audio jak i video. Wśród nich między innymi odtwarzacze Blu-Ray, zestawy kolumn, telewizory a także projektory.

Amplituner kina domowego:

Pioneer VSX-933

7.2 kanałowy amplituner kina domowego. Urządzenie obsługuje najnowsze standardy kolorów - Dolby Vision oraz HDR10. Wszystkie wejścia HDMI obsługują 4K, BT.2020 i HDCP2.2. Dzięki generowaniu dźwięku trójwymiarowego za pomocą Dolby Atmos lub DTS:X oraz obrazowi w jakości Ultra HD każdy film będzie doświadczeniem wysokiej jakości. Amplituner posiada 6 wejść HDMI. Użytkownicy usług Spotify, TIDAL i Deezer mogą czerpać przyjemność z korzystania z ich ulubionej usługi do streamingu.

Amplituner kina domowego:

Denon AVC-X8500H

Flagowy model Denon AVC-X8500H reprezentuje najnowszą generację urządzeń do kina domowego. Amplituner obsługuje najnowsze, zaawansowane formaty audio, w tym Dolby Atmos, DTS: X oraz Auro-3D. Wbudowana funkcjonalność HEOS przy współpracy z Amazon Alexa wynosi słuchanie muzyki na wyższy poziom, oferując bezprzewodowe, domowe audio oraz sterowanie głosem.

Odtwarzacz Blu-Ray (najlepszy zakup):

Sony UBP-X700

Najnowszy Blu-ray od Sony obsługuje formaty HDR10 oraz Dolby Vision, które według komunikatów producenta ma być dodane w aktualizacji oprogramowania przewidywanej na lato 2018. UBP-X700 ma mieć dostęp do serwisów takich jak Netflix czy Amazon Prime Video w najwyższych oferowanych przez nich formatach, czyli 4K Ultra HD. Blu-ray ma sobie również poradzić z formatami audio wysokiej jakości, w tym FLAC oraz DSD.

Odtwarzacz Blu-Ray hi-end:

Panasonic DP-UB9000

Blu-ray z obsługą Dolby Vision, HDR10+, krążków DVD oraz CD. Urządzenie posiada wbudowany przetwornik DAC umożliwiający przetwarzanie ścieżek o rozdzielczości do 32bit/768kHz. Wszystko zamknięte w aluminiowej obudowie.

Zestaw kolumn do kina domowego:

KEF Q

Nowa seria kolumn, które zostały udoskonalone nie tylko pod względem wizualnym, ale i technicznym. Stylowe konstrukcje wyposażone są w znane z innych modeli przetworniki koncentryczne Uni-Q.

kolumny sklep rms.pl

 

Zestaw kolumn do kina domowego (najlepszy zakup):

Jamo S809 HCS

Zestaw, który można dodatkowo zintegorwać z moułem Dolby Atmos. Seria charakteryzuje się wyjątkowo udanym designem(dostępna w trzech wersjach kolorystycznych).

 

Subwoofer:

SVS SB-4000

Subwoofer o 13,5-calowym przetworniku, który gra z mocą sięgającą nawet do 4000W. Urządzenie z wbudowanym procesorem DSP z ma łatwością nagłośnić każdy film, podkreśljąc kluczowe sceny.

 

Soundbar:

LG SK10Y

Soundbar obsługujący dźwięk Dolby Atmos, odpowiedni do ustawienia pod telewizorami o przekątnej od 65 cali. Urządzenie wyposażone w funkcje sieciowe, zgodne  Chromecast, może pracować w konfiguracji 5.1.2, a po uzupełnieniu w dodatkowe głośniki bezprzewodowe: 7.1.2.

 

Soundbar (najlepszy zakup):

Polk Audio Magnifi Max

Zestaw soundbara z subfooferem, który oferuje szeroką funkcjonalność i przyjazny wielu wystrojom wnętrz design. Dodatkowo, urządzenie wyspoażone jest w Asystenta Google, Wi-Fi oraz Bluetooth, a takze złącza HDMI znacznie rozszerzające możliwości konfiguracji zestwu.

 

Głośniki ścienne:

Focal 300IWLCR6 / 300IW6

Propozycja dla tych, którzy nie maja miejsca na umieszczenie klasycznych kolumn podłogowych lub podstawkowych. Focal oferuje głośniki montażowe z membranami Flax i odwróconymi kopułkami wysokotonowymi.

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Kino domowe