Pierwszy na świecie rozkładany 165 calowy telewizor MicroLED marki C-Seed

Masz ochotę na luksusowy telewizor, który jest ukryty w podłodze i wyjeżdża z niej na czas oglądania?

Mówisz i masz! W lipcu 2021 roku tego typu telewizor będzie dostępny w sklepach, z tym tylko, że ta przyjemność będzie Cię kosztować 400 000 USD.

Skierowany do luksusowych domów, ponad dwumetrowy C-Seed M1 po cichutku wynurza się z podłogi rozkładając przy tym cztery panele, które razem tworzą jeden monstrualny wyświetlacz 4K HDR. Kiedy skończycie oglądać swój ulubiony serial, telewizor elegancko chowa się z powrotem w podłogę, jakby nigdy go tam nie było.

Dzięki technologii MicroLED telewizor zapewnia realistyczny obraz z żywymi kolorami (16bit na kolor), głęboką czernią oraz detalem, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyliście. Dodatkowo, w aluminiową ramę telewizora wbudowano parę 250-watowych głośników i 700-watowy subwoofer, więc urządzenie zapewnia równie mocne wrażenia akustyczne co efekty wizualne.

Nie można jednak zaprzeczyć, że prawdziwy charakter M1 tkwi w składanej i rozkładanej konstrukcji. Obserwowanie tego jak telewizor się rozkłada i składa jest równie ekscytujące co oglądanie na nim filmów. Telewizor wykorzystuje system Adaptive Gap Calibration. Jest to automatyczny system pomiaru odległości, który mierzy ułamki milimetrów, by po złożeniu stworzyć jednolitą powierzchnię bez wyraźnie widocznych przerw pomiędzy panelami.

„Wielkie telewizory montowane na ścianie to anachronizm w nowoczesnym projektowaniu wnętrz” - mówi współzałożyciel C-Seed, Alexander Swatek. C-Seed Entertainment Systems to wielokrotnie nagradzana Austriacka firma, która specjalizuje się w tworzeniu najnowocześniejszych, luksusowych telewizorów, do użytku w pomieszczeniach i na zewnątrz, z których wiele ma rozmiar małego autobusu.

Trzeba przyznać, że obserwowanie jak C-Seed M1 powoli unosi się z podłogi, a następnie rozwija ekran niczym satelita na orbicie panele słoneczne jest hipnotyzujące. Ten ‘teatr’ sprawia, że ​czas oczekiwania zanim będzie można w końcu obejrzeć ulubiony serial, nie wydaje się tak niekomfortowy.

 

Telewizory w sklep.RMS.pl >>