Konsumencki dział audio Sennheiser sprzedany

sennheiser

W osobnych oświadczeniach Sonova Holding AG z siedzibą w Stäfa w Szwajcarii i współzarządzający Sennheiser Daniel i Andreas Sennheiser potwierdzili umowę o wartości 200 mln euro (241 mln USD). Przeniesienie działalności do Sonova ma nastąpić do końca 2021 roku.

Jako główny powód decyzji o sprzedaży działu, Sennheiser wskazuje spadek widoczności ich marki na rynku, który został spowodowany zbyt długą zwłoką we wprowadzeniu słuchawek bezprzewodowych. Transakcja da firmie Sonova stałą umowę licencyjną na markę Sennheiser.

sennheiser

Sonova, globalny dostawca medycznych rozwiązań słuchowych, prowadzi działalność w trzech obszarach - opieki audiologicznej, aparatów słuchowych (rozwiązania wzmacniające) oraz implantów ślimakowych (implanty elektroniczne umieszczane w uchu wewnętrznym). Zatrudnia ponad 14 000 pracowników. Wśród marek zrzeszonych w holdingu znajduje się m.in. firma Phonak, którą niektórzy audiofile mogli kojarzyć z ich marki słuchawek Audeo. Na bazie popularności marki Sennheiser, Sonova planuje zwiększyć rozpoznawalność swoich produktów m.in. wśród młodszej grupy odbiorców.

Transakcja nie ma wpływu na pozostałą część działalności Sennheisera, czyli na działy Pro Audio, Business Communications i Neumann, na których Sennheiser zamierza się teraz skoncentrować w swojej dalszej działalności.

 Produkty Sennheiser'a w sklep.RMS.pl >>