Słuchawki HiFiMAN HE-400SE z nagrodą magazynu Audio Video dla najlepszych audiofilskich słuchawek

Słuchawki HiFiMAN HE-400SE

 

Jakość brzmienia oferowana przez planarne słuchawki HiFiMAN HE-400SE została właśnie uhonorowana przez redakcję magazynu "AudioVideo" nagrodą „Najlepsze Słuchawki Audiofilskie 2021-2022” w kategorii „klasa ekonomiczna”.

HiFiMAN HE-400se to planarne audiofilskie słuchawki otwarte, które ostatnio uzyskały ulepszony kabel. To kolejne słuchawki, które odzwierciedlają ideę producenta, by oferować jakościowe produkty, także w cenie dostępnej dla większego grona pasjonatów dobrego brzmienia.

HE400se wykorzystują najnowsze technologie HiFiMAN'a - planarny przetwornik z podwójnym magnesem oraz Specjalnie zaprojektowane akustycznie transparentne magnesy - Stealth Magnets. Cała konstrukcja jest akustycznie przezroczysta, co znacząco minimalizuje dyfrakcję fal i zapewnia szczegółowe obrazowanie oraz spójność brzmienia.

Wygodny, regulowany pałąk i jeszcze mniejsza waga (tylko 390 gramów), a do tego fazowane hybrydowe nauszniki, które zwiększają wydajność. Nawet w upalne dni HE400se nie nagrzewa się i zapewnia wielogodzinny komfort użytkowania.

W uzasadnieniu nagrody Audio Video dla Najlepszych audiofilskich słuchawek klasy ekonomicznej czytamy:

„Firma Hifiman ma wielkie zasługi dla popularyzacji słuchawek magnetostatycznych (planarnych). Od nich zaczynała i ich konsekwentnie się trzyma (pomijając dokanałówki [i dynamiczne R10D]. Ponad dekada nieustannego rozwijania tej technologii doprowadziła do stworzenia bardzo szerokiej oferty, która ekspanduje w obie skrajności cenowe. Na dolnym biegunie plasują się HE400se – najtańsze planary na rynku (749zł) . [w sklep.RMS.pl – obecnie 699zł]

Równiutka jak stół impedancja 25 omów jest sprzyjająca dla urządzeń mobilnych, ale dopiero z dedykowanego wzmacniacza słuchawkowego i źródła otrzymamy to, co naprawdę potrafią te przystępne, lecz świetnie brzmiące słuchawki.

Czyli? Po pierwsze, świetnie różnicowany, komunikatywny i wystarczająco potężny bas. Ma on swoją barwę, fakturę, a nawet drajw, HE400se znakomicie, na tym pułapie cenowym, oddają energię nagrań i linię melodyczną. Są nieprzeciętnie muzykalne, a jednocześnie pozwalają na całkowicie analityczny wgląd w nagrania, bez popadania w przesadę. Nie jest to oczywiście poziom słuchawek high-end, ale za 750zł trudno wymagać więcej. Szeroka i dobrze zorganizowana scena to kolejny atut.

W gronie słuchawek do 1000zł jest to obowiązkowy kandydat do odsłuchu.” AudioVideo 01/2022

Planary HiFiMAN HE-400SE w sklep.RMS.pl >>