Sklep RMS na Audio Video Show 2023!


Audio Video Show to nie tylko okazja do prezentacji sprzętu i nowości produktowych, przetestowania, naocznego zobaczenia i łatwego porównania poszczególnych marek oraz uzupełnienia swojej audioteki. Bez wątpienia jest to także zupełnie wyjątkowa okazja, aby zapoznać się z możliwościami najdroższych urządzeń ze świata, z których niektóre zostaną sprowadzone do Polski tylko na czas wystawy.

Gdzie nas znajdziecie?

Stadion PGE Narodowy:

  • Sala SKYBOX 220
  • Sala SKYBOX 221
  • Hall W7 / II piętro
  • Strefa słuchawek

Światowe brzmienie w sali SKYBOX 221

Kolumny Perlisten Audio przez wielu uznawane są za najbardziej zaawansowane i najlepiej brzmiące hi-endowe kolumny, którym udało się połączyć pierwszorzędne technologie, perfekcyjne zestrojenie, nowoczesne wzornictwo i doskonałe wykonanie. Podczas targów Audio Video Show 2023 po raz pierwszy w Polsce zostaną zaprezentowane najnowsze kolumny podłogowe PERLISTEN™ S7t Limited Edition - limitowana edycja flagowego modelu marki PERLISTEN™ - kolumn podłogowych S7t.

Inżynierowie PERLISTEN™ przeanalizowali wszystko to, co sprawiło, że uhonorowana nagrodą EISA wersja Perlisten S7t jest tak doskonała, a następnie zrobili użytek ze zdobytych doświadczeń i pchnęli daleko do przodu wszystkie zastosowane wcześniej rozwiązania technologiczne. 

PERLISTEN™ S7t Limited Edition w sklep.RMS.pl >>

 

Perlisten Audio to marka założona przez inżynierów z bardzo dużym audiofilskim zacięciem i wieloletnim doświadczeniem w branży Hi-Fi, którzy postanowili przez sobą cel - wdrażają własne projekty i technologie, by przenieść wrażenia słuchowe dostępne w kinie domowym do niespotykanego do tej pory poziomu. Głośniki z serii Perlisten S (Signature) to jedyne głośniki na świecie, które uzyskały wyjątkowy certyfikat THX Dominus, potwierdzający najwyższą jakość dźwięku kina domowego. Wysokiej jakości nagradzane kolumny i subwoofery Perlisten to idealne połączenie nauki, technologii i estetyki. 

Głośniki sufitowe Perlisten S3ic oraz R3ic i R2ic charakteryzuje wszechstronność zastosowań i montażu w systemach kina domowego. Mogą one pracować zarówno jako lewy, prawy, centralny, górny kanał audio oraz surround. Idealnie sprawdzą się w połączeniu z innymi kolumnami Perlisten z serii S oraz R, gdzie poświęcenie najwyższych wrażeń dźwiękowych na rzecz różnych kompromisów jest niedopuszczalne!

W tym roku po raz kolejny Perlisten Audio udowodnił swoją zasłużoną wysoką pozycję w hi-end audio zdobywając kolejne nagrody EISA i ponownie aż w dwóch kluczowych kategoriach. Do nagrody EISA przyznanej całemu zespołowi głośnikowemu Perlisten Audio fenomenalnej serii „S”, w której użyto autorskiej DPC (Directivity Pattern Control), drugiej dla potężnego subwoofera D215t, który uznano za najlepszy „Subwoofer kina domowego EISA roku 2022-2023”, teraz dołącza subwoofer Perlisten D212s z EISA w kategorii "Subwoofer kina domowego EISA 2023–2024" oraz kolumny podłogowe Perlisten R7t jako najlepsze "Wolnostojące zespoły głośnikowe PREMIUM EISA 2023–2024".

Perlisten Audio w sklep.RMS.pl >>

 

Nowości NuPrime w SkyBox 221

Kolumnom Perlisten partnerować będzie elektronika marki NuPrime: przetwornik cyfrowo-analogowy Evolution DAC-2 połączony z końcówkami mocy mono Evolution Two.

NuPrime Evolution DAC-2 to najnowszy, referencyjny przetwornik cyfrowo-analogowy wyposażony w podwójny 32-bitowy przetwornik audio ESS Technology ESS9038Q2M, który niezależnie dekoduje lewy i prawy kanał, poprawiając separację kanałów i redukując ogólny szum. 

NuPrime Evolution DAC-2

Evolution Two to końcówki mocy mono, oferujące nowe rozwiązanie w redukcji zniekształceń. Stoi za tym układ NuPrime pod nazwą Only Distortion Cancellation (ODC), kontynuując tym samym rozwój wzmacniaczy w pracujących w klasie D. Wzmacniacz mocy Evolution Two potrafi dostarczyć potężną moc 300W przy 8 Ohm.

NuPrime w sklep.RMS.pl >>

Europejskie brzmienie w SKYBOX 220 

W SkyBox 220 królować będzie europejskie audio reprezentowane przez jubileuszowe kolumny Triangle Magellan 40th czołowego producenta kolumn klasy hi-end z Francji. Seria Triangle Magellan 40th to crème de la crème hi-endowego audio. Czysta, nieograniczona przyjemność i szerokie spektrum dźwiękowe w połączeniu z niezwykłą mocą zapewnia wierną reprodukcję wszystkich niuansów muzycznych. 

Triangle w sklep.RMS.pl >>


Jedna z głównych innowacji jubileuszowego wydania serii Magellan to znakomity tweeter TZ2900PM, który jest wyposażony w nową generację kopułki ze stopu magnezu. Oferuje ona niezwykły stosunek sztywności do wagi, wpływając na poprawę liniowości i spójności odtwarzania wysokich tonów. Wydobywa wszystkie szczegóły wyższych harmonicznych.

Kolumnom Triangle towarzyszyć będzie bezkompromisowa elektronika słowackiej marki Canor. Pierwszorzędne technologie, perfekcyjne zestrojenie, nowoczesne wzornictwo i doskonałe wykonanie. To wszystko ważne, ale koniec końców najważniejsze jest brzmienie. A ono bez wątpienia jest wybitne! Na Audio Show będziemy mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć i usłyszeć zintegrowany wzmacniacz lampowy z linii Premium - Canor Virtus I2.

canor audio virtus I2

Canor Audio Virtus I2 z linii Premium to nowy zintegrowany wzmacniacz lampowy słowackiej marki, który pracuje w czystej klasie A z funkcją automatycznego odchylenia (auto-bias) i katodowym sprzężeniem zwrotnym (cathode feedback). Zapewnia moc wyjściową 2 x 40W, a zastosowane w nim wysokiej jakości lampy, czyli 4 lampy dużej mocy KT88, jedna 12AX7 i dwie 12AT7 zostały dobrane po dokładnej, pieczołowitej selekcji, poprzedzonej 200-godzinnym wygrzaniem.

 Canor Virtus I2 w sklep.RMS.pl >> 


CANOR Asterion V2 z linii Premium to w pełni lampowy przedwzmacniacz gramofonowy o wyjątkowej wydajności, który zawiera dziewięć lamp o wyjątkowych parametrach, z czego jedna lampa próżniowa służy do prostowania napięcia anodowego: 8 x 6922EH, 1 x 6CA4EH. Asterion V2 współpracuje zarówno z wkładkami gramofonowymi MM, jak i MC. 

Canor Asterion V2 w sklep.RMS.pl >> 

Od początku wszystkie wzmacniacze, przedwzmacniacze, odtwarzacze CD, przedwzmacniacze gramofonowe, a także płytki drukowane powstawały i nadal powstają w słowackim Prešovie, gdzie tuż przy polskiej granicy znajduje się duża, nowoczesna fabryka CANOR. Chociaż w centrum zainteresowania firmy CANOR znajdują się lampy, do swojej oferty wprowadził on także wzmacniacz tranzystorowy, o doskonałych parametrach i brzmieniu. Aktualnie w portfolio CANOR znajdziemy także zintegrowany wzmacniacz lampowy klasy A AI 1.10, wzmacniacz tranzystorowy AI 1.20, hybrydowy wzmacniacz lampowy i zintegrowany w klasie D AI 2.10, dwa odtwarzacze CD 1.10 i 2.10, dwa przedwzmacniacze gramofonowe PH 1.10 i PH 2.10, przedwzmacniacz lampowy w klasie A z zerowym sprzężeniem zwrotnym CANOR Hyperion P1 oraz wzmacniacz mocy Virtus M1. Pełną ofertę słowackiego producenta

CANOR Audio w sklep.RMS.pl >>

Polska marka Melodika

Na Audio Video Show nie mogło oczywiście zabraknąć polskiej marki Melodika, producenta kabli, kolumn i głośników instalacyjnych. W tamtym roku mogliśmy zobaczyć tam najnowszy kabel głośnikowy Hi-End z serii Brown Sugar BSSC 9530 oparty na przewodzie BSC 2950, o imponującym przekroju 9,5mm2. Na tegorocznym Audio Video Show Melodika pokaże parę nowości, które weszły w 2023 roku do oferty kablowej, ale szykuje też coś specjalnego: nowy interkonekt 2x XLR Melodika BS2X z serii Brown Sugar.

Nowości Melodika 2023

Melodika BSC2225 to model 4 żyłowy przewód głośnikowy o zaawansowanej budowie: 2x2mm2 + 2x2,5mm2, dedykowany do bi-ampingu i bi-wiringu. Zastosowano w nim sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne, które znamy z innych przewodów w serii Brown Sugar: takie jak Multi-Gauge Core i Spiral Litz oraz wysokiej jakości polską miedź OFC klasy 6N o czystości 99.9999%.

Melodika BSC2225 Brown Sugar

Melodika BSC2225 w sklep.RMS.pl >>

W tym roku do swojej oferty Melodika wprowadziła także przewód BSC2225 zakończony wysokiej jakości pozłacanymi wtykami bananowymi zarobionymi przy użyciu technologii Solid Grip, w wersji dedykowanej do bi-wiringu: Melodika BSBW225xx Brown Sugar oraz do bi-ampingu Melodika BSBA225xx Brown Sugar, dostępne są w długości od 1 do 7,5m.

Melodika BSBW225xx Brown Sugar w sklep.RMS.pl >>

BSBA225 Brown Sugar z Solid Grip

Melodika BSBA225xx Brown Sugar w sklep.RMS.pl >>

Natomiast najnowszy przewód głośnikowy polskiej marki Melodika BSC2500 Brown Sugar to idealne rozwiązanie dla miłośników muzyki, którzy nie uznają kompromisów i oczekują doskonałej jakości dźwięku. Oparto go zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne takie jak Multi-Gauge Core i Spiral Litz oraz wysokiej jakości polską miedź OFC klasy 6N o czystości 99.9999%, która wykorzystywana jest w najbardziej zaawansowanych przewodach audio. Jednocześnie w ofercie pojawia się także przewód głośnikowy Melodika BSC2500 zakończony wysokiej jakości pozłacanymi wtykami bananowymi zarobionymi przy użyciu technologii Solid Grip, o symbolu Melodika BSSC50x.

 

Melodika BSC2500 Brown Sugar w sklep.RMS.pl >>

Oferta Melodika w sklep.RMS.pl >>

Strefa HALL: W14

Hi-endowa marka Morel oferuje szeroki zakres wysokiej jakości produktów audio, w tym kolumny stereo (podłogowe oraz podstawkowe), systemy kina domowego, głośniki instalacyjne oraz przetworniki DYI. Audio Video Show będzie niepowtarzalną okazją, by zobaczyć m.in. nowości w ofercie kolumn podłogowych oraz głośników instalacyjnych. 

Morel Sopran 934 to kolumny podłogowe klasy hi-end z 9-calowymi przetwornikami niskotonowymi. Ucieleśniają one niezachwiane zaangażowanie producenta w dostarczanie audiofilom i entuzjastom kina domowego niezrównanej jakości dźwięku oraz prawdziwie luksusowej estetyki. Wyposażone je w innowacyjną technologię, która przesuwa granice tego, co jest możliwe w systemach audio wysokiej klasy: przetworniki kompozytowe z włókna węglowego o konstrukcji typu "sandwich" i ponadgabarytowe tytanowe cewki napędzane neodymowym magnesem. Wszystko to zapewnia wyjątkowo niskie zniekształcenia oraz najlepszą w swojej klasie wydajność. Kolumny głośnikowe z serii Sopran osiągają wyjątkowo wysoki poziom dokładności i precyzji, wydobywając z Twojej ulubionej muzyki najdrobniejsze niuanse, czym zapewniają urzekające i emocjonalne wrażenia słuchowe.

Marka Morel powstała z zamiłowania do muzyki i marzenia, by tworzyć głośniki, które w naturalny sposób uchwycą esencję muzyki – tak jak robią to instrumenty muzyczne. Wiedza, zaawansowane technologie i najnowsze narzędzia to nadal za mało, by wydobyć z głośników ich magię i stworzyć dźwięk, który porusza i hipnotyzuje słuchacza. Morel przekonuje, że wytwarzanie głośników wymaga czegoś więcej, wymaga ludzkiego dotyku. Dlatego też każdy produkt marki Morel jest ręcznie wykonywany oraz montowany w ich fabryce w Tel Awiwie. Następnie poddawany jest siedmiu różnym wyśrubowanym testom jakości. Wiedza zespołu Morela, płynąca z prawie 50. lat doświadczenia i eksperymentowania z dźwiękiem, przenika wszystkie produkty tej marki. Kolejne generacje głośników i przetworników audio konsekwentnie ustanawiają nowe standardy doskonałej jakości dźwięku.

W strefie słuchawkowej na Stadionie Narodowym o audiofilski klimat zadba lider technologii planarnej, czyli HiFiMAN. Pokażemy najnowsze modele słuchawek: HiFiMAN Audivina oraz Arya Organie i Ananda Nano, czyli klasyczne, cenione pozycje w najnowszym wcieleniu.

nowości hifiman

HiFiMAN Audivina w sklep.RMS.pl >>

HiFiMAN Ananda Nano w sklep.RMS.pl >>

HiFiMAN Arya Organic w sklep.RMS.pl >>

Największym hitem będzie jednak zestaw Shangri La! W czasie Audio Video Show będziecie mieli niebywałą okazję posłuchać drugich najdroższych słuchawek na świecie!

HIFIMAN Shangri-La Sr to wyjątkowe audiofilskie elektrostatyczne słuchawki nauszne o konstrukcji otwartej, które przez wielu uznawane są za najlepsze elektrostaty na świecie. Zaprojektowano je w celu uzyskania najwyższej precyzyjnej reprodukcji dynamiki i częstotliwości. W połączeniu ze wzmacniaczem słuchawkowym HiFiMAN Shangri-La Jr zapewnią na pewno prawdziwą audiofilską ucztę!

HiFiMAN Shangri La Sr audiofilskie nauszne słuchawki elektrostatyczne

HiFiMAN Shangrila La Jr audiofilski elektrostatyczny wzmacniacz słuchawkowy

Audiofilski elektrostatyczny wzmacniacz słuchawkowy HIFIMAN Shangri-La Jr został zaprojektowany jako uzupełnienie audiofilskich słuchawek elektrostatycznych Shangri-La, które ma pozwolić na wydobycie pełni ich mocy i emocji słuchającego. Dzięki unikalnemu projektowi, wyjątkowej funkcjonalności i znakomitemu kunsztowi, Shangri-La Jr jest produktem w pełni luksusowym, który na nowo definiuje krajobraz audio.

HIFIMAN w sklep.RMS.pl >> 

W tym roku na strefie słuchawkowej sklep RMS zaprezentuje także ofertę słoweńskiej marki Erzetich (czyt. Er-ze-tić). To producent innowacyjnego, wysokiej klasy sprzętu audio - niezwykłych, ręcznie robionych audiofilskich słuchawek dynamicznych, planarnych i wzmacniaczy słuchawkowych. Łączą one w sobie pasję, doskonałą jakość oraz niezwykle unikalny design, którego nie sposób z niczym pomylić. Niezła sztuka dźwięku, która rozpala emocje i pozwala odkryć muzykę na nowo. 

Erzetich w sklep.RMS.pl >>

Wzmacniacze marki Erzetich to hołd złożony klasycznym wzorcom dźwięku, które połączono z nowoczesną technologią. Zbudowane z pasją i dbałością o detale, te urządzenia są idealnym towarzyszem dla entuzjastów muzyki, którzy poszukują autentycznego brzmienia. Choć w greckiej mitologii Deimos to bóg trwogi i terroru, to wzmacniacz Erzetich Deimos zapewnia dźwięk kontrolowany i zrównoważony, dynamiczną wydajność i inspirujące brzmienie. Na pierwszym planie przebija się przejrzystość instrumentów, a w tle słychać precyzję i prześwity najdrobniejszych detali. Daje się odczuć, że Deimos powstał w celu czerpania wyłącznie prawdziwej przyjemności z muzyki!

 

Audio Video Show 2023 >>

Stadion PGE Narodowy w Warszawie 

Godziny otwarcia:
Piątek: 12:00 - 20:00
Sobota: 10:00 - 20:00
Niedziela: 10:00 – 18:00

Do zobaczenia!