Kolumny naścienne (płaskie)


Jeżeli w pomieszczeniu z uwagi na brak miejsca kolumny w standardowych typach obudów nie mogą być wykorzystane, nie oznacza to jeszcze, że należy w nim zrezygnować z dobre jakości dźwięku.

Kolumny naścienne

Wstęp
Kolumny podłogowe
Kolumny podstawkowe
Kolumny instalacyjne (do zabudowy)
Kolumny zewnętrzne (outdoor)
Autor: Redakcja RMS.pl

Kolumny naścienne (płaskie) Coraz popularniejszym trendem jest korzystanie w kinach domowych z cienkich, „niewidzialnych” głośników umieszczanych na ścianach pomieszczeń. Jeszcze kilka lat temu tego typu rozwiązania cechowały się zauważalnie niższym jakościowo brzmieniem, niż typowe zestawy głośnikowe. W ostatnich latach wykonano jednak znaczące postępy – czego przykładem są np. Definitive Technology XTR – które sprawiają, że ten zarzut jest już nieaktualny.

Kolumny naścienne Zalety:
Wolne miejsce. Kolumny naścienne to bardzo dyskretne rozwiązanie. Sprawdzi się zarówno wtedy, kiedy w pomieszczeniu brakuje miejsca na ustawienie typowych kolumn i wówczas, gdy niekorzystnie by się one prezentowały. Użyteczność w kinie domowym jako głośniki surround montowane w miejscach, gdzie trudno jest umieścić kolumny podstawkowe. Świetny sposób na nagłośnienie pomieszczeń, które nie są głównym centrum odsłuchu, jak kuchnie czy łazienki.

Głośniki instalacyjne naścienne sklep rms.pl

 

Kolumny naścienne Wady:
Niewielkie możliwości w odtwarzaniu niskich częstotliwości. Kolumny naścienne praktycznie zawsze wymagają wsparcia subwoofera. Kolumny naścienne (płaskie) w sklep.RMS.pl Kolumny naścienne