Słuchawki bezprzewodowe - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Autor: zespół RMS.pl

Wybierz inny produkt z testu zbiorczego

Pozostałe urządzenia użyte w teście

 

Słuchawki nauszne powyżej 500zł - ranking RMS.pl i Ceneo.pl

 

 

I część zestawienia - słuchawki dokanałowe
II część zestawienia - słuchawki nauszne do 500zł

IV część zestawienia - słuchawki bezprzewodowe


Najpopularniejsze słuchawki nauszne powyżej 500zł według zespołu RMS.pl:
 

1. HiFiMAN Editon S
Amerykański HiFiMAN od początku swojego istnienia skupia się na produkcji magnetostatycznych (ortodynamicznych, planarnych) charakteryzujących się typową konstrukcją – cienkimi, płaskimi (planarny oznacza właśnie płaski) z napylonymi ścieżkami. Tymczasem Edition S są jedynymi w ofercie firmy słuchawkami dynamicznymi. Czy znaczy to, że należy spodziewać się po nich niższej jakości? Absolutnie nie. Edition S są przeznaczone dla osób, które szukają doskonałego dźwięku (recenzenci są zgodni – w tej cenie trudno o konkurenta)  w konstrukcji możliwej do wysterowania przez urządzenia przenośne, bez konieczności wydawania dodatkowych pieniędzy na cały system słuchawkowy. Charakterystyczny wygląd – duże muszle, takież poduszki (bardzo wygodne, nieściskające uszu), okrągłe zakręcane złącza na nausznicach. Brzmią – to chyba najlepsze słowo – dojrzale. Dźwięk jest ustabilizowany, przejrzysty, z głębokimi możliwościami w zakresie basu. Zasłużone pierwsze miejsce w kategorii słuchawek, które nie idą jeszcze w absolutny hi-end.


2. Musical Fidelity MF-200Słuchawki nauszne powyżej 500zł - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Nowość na polskim rynku, szczególnie jeżeli porównamy staż MF-200 z innymi bohaterami rankingu. Przepięknie wykonane: obręcze dookoła aluminiowych muszli wykonano z prawdziwej skóry. Miękkie, perforowane poduszki nie uciskają głowy, pozwalając na długie sesje odsłuchowe. Całości dopełniają metalowe elementy, gruby pałąk i kolorowe oznaczenia poszczególnych kanałów. Zdjęcia mówią same za siebie. Pasywna izolacja nie jest stuprocentowa, ale to świadomy zabieg. Wystarczy do przenośnego użytku, łącząc klarowność odsłuchu i bezpieczeństwo. Brzmieniowo słuchawki wpisują się w audiofilską filozofię brytyjskiego producenta: naturalna, neutralna, a zarazem żywa i energetyczna reprodukcja dźwięku. Dają się łatwo wysterować nawet przez smartfony czy głośniki przenośne.

 3. Sennheiser HD 380 PRO
HD380 PRO to słuchawki zaprojektowane głównie z myślą o używaniu ich w profesjonalnych studiach nagraniowych. To z miejsca reguluje kilka istotnych cech konstrukcyjnych, jak np.  przenoszenia, solidna, wytrzymała budowa, bardzo dobra izolacja. Poduszki są na tyle duże, by uszy mogły się w nich zmieścić. Zgodnie ze studyjnymi standardami, można je z łatwością obracać. Bardzo skuteczne (110dB), co w wypadku HD380 idzie w parze z bardzo dokładną kontrolą dźwięku oraz wysoką precyzją odtwarzania poszczególnych części pasma. Słuchawki posiadają duży zasięg brzmieniowy, na co z pewnością mają wpływ duże przetworniki wyposażone w magnesy neodymowe.
4. Grado SR80eSłuchawki nauszne powyżej 500zł - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Nie może być dobrego rankingu słuchawek nausznych bez Grado w czołówce, to jasne jak dwa plus dwa. Poprzednia edycja (oznaczona literą „i”) zyskała miano „Najlepszego przetwornika sygnału elektrycznego na dźwięk na świecie”. Dziś mamy HiFiMANA HE-300, więc sytuacja nieco się zmieniła – ale Grado ciągle pozostaje na szczycie. Muszle wykonano ze specjalnie opracowanego poliwęglanu SpaceBlack. Dzięki niemu pochłaniana jest nadwyżka energii i redukowane są impulsy pochodne, co owocuje bardziej przejrzystą barwą. Opracowano nową metodę utwardzania mahoniu z którego produkowane są muszle słuchawek, co zaowocowało zwiększonym stopniem redukcji podbarwień. Tradycyjna dla Grado budowa otwarta nie uległa zmianie, ponieważ dzięki niej uzyskiwana jest niespotykana jakość dźwięku oraz nadrzędna scena względem słuchawek zamkniętych.

 5. MEE Audio Matrix3
Kolejny młodziak na liście. Matrix3, od niespełna roku obecne w sprzedaży w Polsce, zatrzymują przy sobie już na pierwszy rzut oka. Matrix 3 to w swojej cenie absolutnie najnowocześniejsze słuchawki bezprzewodowe na rynku. Wyposażono je w komplet dostępnych na rynku technologii: Bluetooth 4.0, aptX / AAC. Dzięki połączeniu autorskich 40 milimetrowych przetworników wyposażonych w dedykowane wzmacniacze oraz cyfrowych kodeków aptX oraz AAC Matrix 3 oferują jakość dźwięku porównywalną do przewodowych słuchawek w podobnej cenie.Najlepiej sprzedające się słuchawki powyżej 500zł według Ceneo.pl:

1.AKG K550MK2Słuchawki nauszne powyżej 500zł - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Austriaków, pojawiających się często i gęsto w poprzednich zestawieniach, nie może zabraknąć w bieżącym. K550 to już model referencyjny, podobnie jak ATH-M50 w konstrukcji wokółusznej. Jakość wykonania to czysta – z zaznaczeniem na „czysta” – elegancja. Bezpretensjonalna, stonowana, świadoma. Kolorystyka nie wychodzi poza paletę czerni i szarości, subtelne oznaczenia marki, umiejętne połączenie metalowych elementów i tworzyw sztucznych. To typowe słuchawki domowe. W twardym opakowaniu nie znajdziemy żadnych dodatkowych akcesoriów. Słuchawki, kabel z nakręconą przejściówką. Wszystko, czego potrzeba do słuchania – i nic więcej. K550 korzystają z  przetworników o rozmiarze 50mm. Brzmieniowo dryfują w stronę HiFiMANa. Dźwięk jest zrównoważony, dokładny, a przy tym subtelny i detaliczny. Wyjątkowo uniwersalny, kulturalny charakter brzmienia.  Jeszcze jakiś czas temu kosztowały 1300zł, dziś w sklep.RMS.pl już za mniej niż połowę tego.


2. Audio-Technica ATH-M50xSłuchawki nauszne powyżej 500zł - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Odświeżona wersja opisywanych wyżej M50. Chciałoby się zapytać, co jeszcze można dodać? Faktycznie, niewiele. 2 proste – już nie spiralne – kable o długości 1.2m i 3m, kilka złotych. Oprócz tego producent podaje w specyfikacji, że cewka została wykonana z aluminium platerowanego miedzią, o czym nie było mowy w przypadku M50. Specyfikacja techniczna nie różni się od poprzedniego modelu, stąd można spodziewać się podobnej charakterystyki brzmieniowej.

 
3. Ultrasone HFI 580Słuchawki nauszne powyżej 500zł - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Słuchawki Ultrasone'a błyszczą wśród konkurencji. Dosłownie. Metalowe elementy połyskują w każdym kontakcie ze światłem, przez co nie da się ich nie zauważyć. Pałąk zbudowany jest z trzech części: elastycznego środka oraz dwóch sztywnych po bokach pozwalających na regulację rozstawu. Dzięki temu ucisk jest solidny, dobrze przylegający, a jednocześnie niemęczący, wygodny. HFI 580 również dają się złożyć do rozmiarów pasujących do dołączonego etui. Niewiarygodna jest w tych słuchawkach rozdzielczość oraz umiejętność skrupulatnej, chirurgicznie precyzyjnej analizy. Ultrasone'y pozwalają na usłyszenie najdrobniejszych szczegółów nagrania, przy czym potrafią zagrać bardzo szeroko, od jednego skraju pasma do drugiego. Poważny gracz.

 

 4. Sennheiser HD 598
Charakterystyczna, pastelowa kolorystyka, nawiązująca klimatem do Hinge'ów Polka budzą skojarzenia ze złotymi latami audio. Czy też widzicie je obok staromodnego radio albo szafy grającej? Klimatu dodaje lakierowanie na wysoki połysk. Słuchawki w większości są wykonane z plastiku, na pałąku zastosowano piankę i prawdziwą skórę, co daje luksusowe wrażenie. Metalowa siatka za przetwornikami sygnalizuje, że mamy do czynienia ze słuchawkami otwartymi. Przewód podłączany jest do każdej ze słuchawek oddzielnie. Oferują przestrzenny, szeroki dźwięk, jednak nie można im zarzucić słabej wydajności basowej. Brzmieniu nie brakuje dynamiki ani przyśpieszenia, a jednocześnie – zapewne dzięki otwartej konstrukcji i znakomitym materiałom – można spędzić w nich mnóstwo czasu, nie narzekając na niewygodę.


 


5. Definitive Technology Symphony 1
Słuchawki zarówno domowe jak i przenośne. Ogromne muszle zawieszone na rurkowym pałąku. Symphony 1 są przykładem precyzji oraz dbałości o najdrobniejsze szczegóły, z jakich znana jest marka. W najniższym paśmie dzieje się dużo, dzieje się mocno i dzieje się gęsto. Bas zdecydowanie najbardziej wyróżnia się w charakterystyce brzmieniowej. Przed ściemnieniem brzmienia słuchawki chroni błyszcząca góra i energiczna, niedająca się stłamsić średnica. To dźwięk spokojny, nienerwowy, dobrze prowadzony.

Połowa rankingu za nami. W kolejnym odcinku znów zaprezentujemy Państwu słuchawki nauszne. Tym razem będą to modele, których cena przekracza 500zł.Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony