Autor: zespół RMS.pl
Najpopularniejsze słuchawki nauszne do 500zł według zespołu RMS.pl:
Czy to możliwe, żeby słuchawki Bluetooth grały tak dobrze jak przewodowe w tej samej cenie? Nie. To wyjaśnia dlaczego Mee Audio nazwało swoje słuchawki nauszne Matrix, gdyż one grają równie dobrze jak porównywalne słuchawki przewodowe. A to absolutny ewenement, który nakazuje każdemu z nas zadać trudne pytanie: po co komu droższe słuchawki Bluetooth, skoro jest Matrix?
2. Grado SR60e
Najtańszy model w ofercie amerykańskiego producenta – jednej z najstarszych marek na rynku audio – i zarazem jedyna całkowicie otwarta konstrukcja w zestawieniu. SR60e to już trzecia edycja słuchawek SR60. Estetyka, poza wymianą poszczególnych elementów – jak pady – na trwalsze i solidniejsze nie ulega większym zmianom. Grado wciąż wyglądają, jak element wyposażenia pilota śmigłowca. Niektórym to się podoba, innym mniej. Nie ulega jednak wątpliwości, że brzmienie, która słuchawki oferują w swojej klasie cenowej jest bezkonkurencyjne. Klarowny, dobrze wypełniony dźwięk, żywy, jedyny w swoim rodzaju. Z uwagi na dość duże wymagania sprzętowe i otwartą konstrukcję, znakomite do użytku domowego.
3. Onkyo ES-FC300
Składane muszle, odłączany przewód i wyjątkowo wytrzymała konstrukcja sprawiają, że ES-FC300 są idealne do codziennej pracy. Nie spędzisz połowy podróży, sortując bałagan w kablach. Płaski kabel pokryty elastometrem nie plącze się, a regulowany, wyściełany pałąk i poduszki ze sztucznej skóry zapewniają wygodę podczas długich odsłuchów.
Encore Rockmaster OE to słuchawki prezentujące bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Producent dużą wagę przywiązał do jakości wykonania. Zarówno pałąk, jak i nausznice wyglądają solidnie. Są to słuchawki zamknięte o lekko ocieplonej barwie brzmienia. Bas jest nasycony i dobrze kontrolowany, ale nie dominuje nad resztą pasma. Użytkownicy zwracają uwagę na przestrzenne brzmienie, co zbliża je do konstrukcji otwartych.
Kolejny bardzo udany model słuchawek niemieckiego producenta. HD 4.20S posiadają lekką, wytrzymałą konstrukcję. Kolejną zaletą jest możliwość składania. Producent zastosował 1-przyciskowy pilot, który jest wbudowany w kabel słuchawkowy. Sennheiser dużą wagę przywiązał do komfortu odsłuchu. Słuchawki posiadają miękkie poduszki, które dodatkowo odizolowują słuchacza od hałasu z zewnątrz. Model posiada autorskie przetworniki, które zapewniają podbicie najniższych częstotliwości. Dzięki temu dźwięk jest mocny i dynamiczny.
Lindy wypuszczając na rynek słuchawki oznaczone symbolem 20425 udowodnił, że zna się nie tylko na okablowaniu i akcesoriach audio video. Cechą, która wyróżnia ten model na tle konkurencji jest aktywna redukcja szumów (ang. ANC – Active Noise Cancelling). Funkcja ta przydaje się zwłaszcza w miejscach publicznych, gdzie panuje wysokie natężenie hałasu. Jest coraz częściej stosowana przez producentów, ale w znacznie droższych modelach. Użytkownicy zwracają uwagę na spokojne, zrównoważone brzmienie. Są to najtańsze markowe słuchawki z system ANC, który jest bardzo skuteczny i nie rozładowuje szybko baterii
7. AKG 271 MKII
W rankingu nie mogło zabraknąć drugiej wersji popularnego modelu. Producent nie wprowadził większych zmian stylistycznych, dzięki czemu nowa odsłona słuchawek również posiada charakterystyczny wygląd. Dzięki niskiej impedancji słuchawki nadają się do użytkowania także z urządzeniami przenośnymi. Użytkownicy docenili model za bardzo dobrze dopasowane poduszki nauszne, które zapewniają wysoki komfort nawet podczas długiego odsłuchu.Słuchawki oferują doskonałą jakość dźwięku z mocnym basem i czystą górą.
AKG K240 MKII to kolejne słuchawki austriackiego producenta, które zyskały dużą popularność i cieszą się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników. Słuchawki mają budowę półotwartą. W zestawie producent dostarcza dwa rodzaje poduszek – welurowe oraz skórzane. Dzięki temu użytkownik sam może dopasować materiał według własnych upodobań. Słuchawki według specyfikacji producenta określane są jako profesjonalne, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować je również w warunkach domowych. Zarówno recenzenci, jak też użytkownicy zwracają uwagę na scenę, która możliwościami przypomina dużo droższe konstrukcje. Bas jest szczegółowy, mocny, ale dobrze kontrolowany, co na pewno spodoba się miłośnikom dynamicznego brzmienia. Jak przystało na słuchawki dedykowane do zastosowań profesjonalnych średnica jest analityczna. Najwyższe rejestry natomiast są mocno podkreślone, jednak na szczęście nie pojawiają się tendencje do wyostrzania sybilantów.
Najlepiej sprzedające się słuchawki dokanałowe według Ceneo.pl:
1.Superlux HD681
Najtańsze słuchawki w całym zestawieniu. Oszczędności widać szczególnie w kwestii jakości materiałów, z jakich je wykonano. Plastikowy pałąk, niskiej jakości kable... I, całe szczęście, to koniec większych wad. W niskiej cenie – nieprzekraczającej 100zł – otrzymujemy słuchawki wygodne (w komplecie skóropodobne i welurowe pady, szczególnie te ostatnie zupełnie nie męczą uszu) i naprawdę nieźle grające. Szczególnie wysoką wydajność okazują w niskim paśmie, które jest pełne i daleko wysunięte. Półotwarta konstrukcja skłania do korzystania z HD681 raczej w domu. Słuchawki cieszą się bardzo dużą popularnością, szczególnie z uwagi na świetny stosunek jakości do ceny.
2. Superlux HD681 EVO
Obecność dwóch modeli Superluxa na szczycie listy dość jasno pokazuje, że w przedziale cenowym +/- 100zł marka aktualnie nie ma sobie równych. Użytkownicy i recenzenci są zgodni – te tanie słuchawki, jak na swoją cenę, brzmią naprawdę dobrze. Drugie wcielenie HD681 korzysta z identycznego, prętowego pałąka, przywodzącego skojarzenia z AKG K99. W zestawie otrzymujemy 2 kable o długości 1m i 3m – niestety, również nie najwyższej jakości. Wymiana przewodów przywodzi bardzo dużą poprawę dźwięku. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie przy samej muszli wtyku zamiast gniazda jack – z tego względu przewody mają charakterystyczną, rzadziej spotykaną formę przedłużaczy jack.
3. Creative Labs Aurvana Live!
Skromne, proste, a jednocześnie dość eleganckie – jak na słuchawki komputerowe – słuchawki autorstwa giganta z Singapuru zostały wprowadzone do sprzedaży w 2007 roku i, jak widać, do dziś cieszą się wysoką popularnością. Konstrukcja nausznic umożliwia skromną regulację, o około 15 stopni w obie strony. Muszle wykonano w całości z plastiku i pokryto je błyszczącym, połyskliwym lakierem. Zamknięta konstrukcja gwarantuje dobrą izolację, niestety, za cenę pocenia się uszu. Podobnie jak w Superluxach, największą wadą Aurvany jest kiepskiej jakości kabel, który warto wymienić. Creativy nie dodają od siebie zbyt wiele. Grają dość neutralnie, nie podbijając żadnego z zakresów pasma.
4. Reloop SHP-1
Słuchawki niemieckiego producenta, obok Grado SR60e, zbliżają się do założonej przez nas górnej granicy cenowej. Elegancka konstrukcja robi wrażenie już na etapie opakowania – SHP-1 przychodzą w magnetycznie zamykanym, wyściełanym miękkim materiałem kartonowym pudełku. Matowe wykończenie nausznic robi bardzo dobre wrażenie, a do tego jest praktyczne – w zasadzie się nie brudzi, nie zostają na nim ślady palców. W kwestii brzmienia SHP-1 należy się ogromny ukłon za fenomenalną kontrolę basu. Dość surowe, analityczne brzmienie sprawia, że słuchawki można z czystym sumieniem polecić do pracy w studio.
5. Superlux HMC631
Superlux, z 60% udziału w zestawieniu Ceneo.pl jest jego niekwestionowanym liderem. Ostatni model, HMC631 zwraca uwagę nietypowym systemem regulacji nacisku. Zamiast wysuwanego pałąka słuchawki wyposażone są w dwa gumowe „skrzydełka”, dopasowujące się do wielkości głowy użytkownika. Dość krzykliwe wzornictwo sugeruje, że słuchawki są przeznaczone raczej dla młodszych użytkowników. To rozwiązanie komputerowe, o czym świadczy przewód zakończony dwoma wtykami 3.5mm – jeden przeznaczony jest do wyjścia liniowego, drugi to jack mikrofonowy. Podobnie, jak w innych modelach marki, również tutaj na pierwszy plan wysuwa się mocno dociążony bas.
Połowa rankingu za nami. W kolejnym odcinku znów zaprezentujemy Państwu słuchawki nauszne. Tym razem będą to modele, których cena przekracza 500zł.
Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Słuchawki