Definitive Technology SSA-42 - testy, recenzja, opinie


System referencyjny – soundbar Definitive Technology SSA-42 + subwoofer ProSub 800 + amplituner Onkyo TX-NR818 (3795 + 1895 + 3799: www.sklep.rms.pl)  

System kina domowego za 10.000zł, który mieści się w trzech urządzeniach. Ale za to jakich! Soundbar SSA-42 waży 10 kilogramów, pomimo tego, że jego obudowa została wykonana z lekkiego polerowanego aluminium lotniczego! Przetworniki oraz układ ich pracy to dzieło sztuki samo w sobie. Dzięki technologii przegłosów soundbar gra niezwykle szeroko, wręcz po bokach słuchacza, a czasami potrafi stworzyć złudzenie dźwięku dobiegającego zza pleców – tak działa opatentowana i okryta tajemnicą technologia Spatial Array. Soundbar wymaga oddzielnego amplitunera ponieważ nie posiada wbudowanych wzmacniaczy. Wynika to z faktu, że oparty jest o uniwersalne głośniki znane z topowej serii Mythos ST (cena ok 20.000zł) - ich brzmienie i jakość generowanego dźwięku może być kształtowana przez dobór amplitunera kina domowego, w zależności od majętności kupującego. Dodatkowa zaleta to fakt, że jego funkcjonalność nigdy się nie zestarzeje – ta zależy od amplitunera jaki zakupimy, a ten możemy zawsze wymienić.

Subwoofer ProSub 800 dysponuje mocą ciągła 300W RMS (nie mylić z PMPO, które może sięgać tysięcy watt), co jest rekordem w tej cenie. Wyposażono go w głośnik aktywny o średnicy 20 centymetrów i dodatkową membranę pasywną (także 20cm średnicy).

amplitunery kina domowego sklep rms.pl

Całość napędzana mocnym amplitunerem Onkyo gwarantuje jakość na poziomie podłogowych kolumn stereo i dodatkowej kolumny centralnej! Dźwięk jest potężny, soczysty, bardzo głęboki i szeroki, soundbar świetnie odtwarza muzykę, pierwszorzędnie reprodukuje wokale i rozróżnia barwy rozmaitych instrumentów. W przeciwieństwie do wszystkich innych subwooferów ProSub 800 schodzi do faktycznego poziomu 30 herców masując przy tym wątroby słuchaczy. Nic dziwnego, sam kosztuje prawie tyle co inne testowane zestawy. Głośniki: 8
Moc: Zalecana moc wzmacniacza: 20 - 175W
Połączenie: Wejścia głośnikowe
Wymiary i waga: 101.6x10.7x10.7cm, 10kg Jakość basu: 6
Przestrzenność dźwięku: 6
Dynamika dźwięku: 6
Jakość brzmienia w muzyce: 6  

Cena i specyfikacja Definitive Technology Mythos SSA-42

Cena i specyfikacja Definitive Technology ProSub 800

Cena i specyfikacja Onkyo TX-NR818