Harman Kardon SB26 - testy, recenzja, opinie


(2499: www.sklep.rms.pl) – jakość basu: 4, przestrzenność dźwięku: 5, dynamika dźwięku: 5, jakość brzmienia w muzyce: 5, suma: 19/20  


Głośniki: 6 + 1 subwoofer
Moc: 30W + 100W
Połączenie: 3xHDMI, Bluetooth, optyczne, wejście 3.5mm mini jack.
Wymiary i waga:
Soundbar: 92x11x8.9cm, 3.5kg
Subwoofer: 32x36.5x32cm, 9.4kg

Znakomite urządzenie w bardzo konkurencyjnej cenie. Harman to mistrz odsłuchu koncertowego – gra dynamicznie, z mniejszym ale spójniejszym basem, faworyzuje wokale, nie przenosi ani grama ostrości nagrań, podkręcenie głośności w górę nie wiąże się z krwawieniem uszu z powodu super ostrego dźwięku. W dalszym ciągu dostajemy sporą ilość detali z wyczuwalnie zróżnicowanymi barwami instrumentów. Urządzenie jako jedyne obok JBL posiada menu ekranowe, które pozwala na super wygodne zarządzanie, ponadto pozwala na uczenie się komend pilota telewizora, którego aktualnie używamy!

soundbar sklep rms.pl

Podobnie jak JBL, subwoofer Harmana dysponuje odcięciem częstotliwości, ustawieniem fazy oraz oddzielnym pokrętłem głośności – wszystko to jest niezbędne do właściwego dopasowania systemu nagłośnienia do warunków danego pomieszczenia. Dodatkowa zaleta to ustawienie EQ w pozycji stół lub ściana – w zależności od zainstalowania warto pamiętać o prawidłowym ustawieniu – zmiana jest słyszalna i to na korzyść. Wielkie wrażenie robi dbałość o detale – uchwyty ścienne wyposażono w gumki, tak aby rezonans pochodzący ze ściany nie zakłócał pracy głośników w listwie. To wszystko ma znaczenie, brawo Harman!
Cena i specyfikacja Harman Kardon SB26