Panasonic TX-P42GT60 opinie, test, recenzja

Tegoroczne telewizory plazmowe Panasonica biją wszelkie rekordy jeśli chodzi o jakość generowanego obrazu - potwierdzają to redakcje Trusted Reviews oraz What Hi-Fi, które wzięły na warsztat topowy 42-calowy model prosto z Japonii.  

Panasonic P42GT60

42 calowa przekątna oraz cena ok 4000 zł stawia przed telewizorem Panasonica niezwykle wysokie wymagania, które telewizor spełnia z nawiązką.

  Panasonic P42GT60  

Czerń nawet jak na najwyższe na świecie standardy Panasonica jest zniewalająca. GT60 to rewelacyjny telewizor do oglądania scen kręconych w ciemnościach - ekstremalne zróżnicowanie cieni, zaciemnień czy po prostu czerni daje piorunujący efekt, jakiego nie osiąga żadne LCD.

  Panasonic P42GT60  

W kwestii kolorów i jasności tegoroczna plazma prezentuje zdecydowanie mocniejsze parametry - bliższe LCD niż plazmom. Jednak nie ma tu mowy o przepalaniu lub prześwietlaniu kolorów - po prostu Panasonic po raz kolejny zwiększył zakres dynamiki kolorystycznej swoich matryc.

  Panasonic P42GT60  

Bez jakichkolwiek zastrzeżeń obie redakcji odniosły się także do ostrości, wyświetlania detali oraz co najważniejsze - płynności obrazu.Panasonic po raz kolejny stanął na wysokości zadania i zaprezentował nowy system upłynniania obrazu - bez jakichkolwiek artefaktów!

Panasonic P42GT60

odtwarzacz blu-ray sklep.rms.pl

Obraz 3D podobnie jak i 2D został oceniony przez Trusted Reviews na maksymalną ocenę 10/10. Zdaniem redakcji efekt crosstalk jest praktycznie niewidoczny w przypadku P42GT60. W kwestii kontroli telewizora mamy tutaj wszystkie opcje smart jakich potrzeba a do tego aplikację Viera Remote 2 dla handheldów iOS oraz Android.

Panasonic P42GT60