Cambridge Audio Azur 751R - test, recenzja, opinie

Redakcja amerykańskiego Ecoustics przetestowała brytyjski amplituner kina domowego Cambridge Audio 751R, którego jakość dźwięku wzbudziła niezwykle pozytywne opinie.  
751R to urządzenie niezwykłe w czasach amplitunerów wypchanych po brzegi funkcjami sieciowymi - otóż Cambridge zrezygnował z szaleńczego wyścigu na ilość funkcji i postawił wyłącznie na maksymalną jakość dźwięku.

Efekt to zdaniem redakcji najlepiej grający w stereo zintegrowany amplituner kina domowego, jaki w ostatnim czasie trafił na rynek i z pewnością najlepszy w swojej cenie. To zaskakujące, ale recenzenci wskazują, że 751R jakością dźwięku może z powodzeniem konkurować z wieloma tylko odrobinę tańszym wzmacniaczami stereo!751R to idealne urządzenie do odsłuchu koncertów nagranych w systemie 5.1 lub 7.1 - znakomite wrażenie zrobiła dynamika dźwięku w muzyce. Jednym z powodów takiej sytuacji jest ogromny zapas mocy, CA podaje moc na wszystkich obciążonych kanałach - w przeciwieństwie do dalekowschodniej konkurencji, która chwali się co najwyżej mocą wzmacniacza w trybie stereo.

amplitunery kina domowego sklep rms.pl

W brzmieniu 751R podkreślono barwną i mocno zaznaczoną średnice, która pozwala cieszyć się dźwiękiem instrumentów szarpanych oraz wokali - jest to amplituner o charakterze dźwięku zdecydowanie bliższym wymaganiom muzyki niż typowego kina domowego.Z 751R powinni być zadowoleni także miłośnicy oglądania filmów w słuchawkach. Recenzent Ecoustics podkreślił, że amplituner świetnie daje sobie radę z przetwarzaniem dźwięku specjalnie na potrzeby słuchawek. Wspomaga go w tym algorytm Dolby Headphone.
Cena i specyfikacja Cambridge Audio Azur 751R