Onkyo TX-NR3030 - test, recenzja, opinie

Onkyo TX-NR3030 to jeden z pierwszych amplitunerów kina domowego obsługujących standard Dolby Atmos. To sprzęt z bardzo wysokiej półki, z którym jest w stanie konkurować niewiele urządzeń japońskiego producenta. Jego funkcjonalność i wydajność robią duże wrażenie. Dość szczegółowo opisali to spece z What Hi-Fi. Zapraszamy do przeczytania fragmentów ich recenzji.

Onkyo TX-NR3030 - test, recenzja, opinie
Lwią część testu poświęcono - wciąż stosunkowo nowej i mało rozpowszechnionej - technologii, jaką jest Dolby Atmos. Na rynku znajduje się stosunkowo niewiele filmów, które wyprodukowano uwzględniając ten kodek. Sprzęt AV - jak amplitunery Onkyo, czy głośniki Definitive Technology - przygotowują się na ich przyjęcie, by w momencie, gdy rynek rozkwitnie, móc przyjąć materiały Atmos z otwartymi ramionami.

Głównym celem Atmos jest utworzenie bardziej naturalnego pola dźwięku, dodając kolejny wymiar - wysokość - do prezentacji. Efekty dźwiękowe przelatują przez pomieszczenie o wiele bardziej naturalnie, niż wcześniej.

Onkyo TX-NR3030 - test, recenzja, opinie

To teoria, która w Onkyo TX-NR3030 naprawdę działa. Efekt jest subtelny. Brzmienie nie zmiata z fotela, raczej uzyskuje się wrażenia otwarcia pomieszczenia z góry. Pole dźwiękowe jest masywne, głębokie i absolutnie wciągające. Nagle okazuje się, że nie masz już sufitu. Możesz poczuć się zaskoczony faktem, że słyszysz kapiący z góry deszcz, jednak po chwili poczucie niepewności przeradza się w podziw. Przesiadka ze standardu 5.1 na Atmos sprawia, że zaczynasz dostrzegać, jak imponujące możliwości ma twój sufit.

Nie oznacza to, że w standardowym ustawieniu 5.1 TX-NR3030 się nie spisuje. Przeciwnie: wciąż daje wrażenie olbrzymiej przestrzeni. To zbalansowana tonalnie prezentacja, bez cienia emfazy w żadnej części pasma przenoszenia. (...) byliśmy również zaskoczeni ilością detali, jakie oferuje to brzmienie. Oglądając "Black Sea" na Blu-rayu w pewnym momencie łódź podwodna zaczyna trzaskać i skrzypieć. Zaczęliśmy rozglądać się dookoła, sprawdzając czy aby na pewno z pokojem wszystko w porządku.
Onkyo TX-NR3030 - test, recenzja, opinie

Wiele miejsca zajęłoby szczegółowe wyliczenie funkcji tego sprzętu. Łatwiej byłoby napisać, czego TX-NR3030 nie potrafi. 11 końcówek mocy, 2 wyjścia subwooferowe, rozbudowana łączność sieciowa, obsługa bezstratnych formatów, 8 wejść HDMI, usługi strumieniowe... Wystarczy.

amplitunery kina domowego sklep rms.pl
Autorzy nie pomijają też kwestii praktycznych. Jakość wykonania jest wysoka. To mocne, solidne metalowe pudło, dostępne w czarnym lub srebrnym kolorze, wystarczająco ciężkie, by zapewnić, że po ustawieniu go w jednym miejscu nie będziesz chciał go stamtąd ruszać.

Recenzenci wprost piszą - jesteśmy pod wrażeniem wydajności Onkyo TX-NR3030. Topowe brzmienie, świetna lista funkcjonalności. To sprzęt wart swojej ceny. Sygnał wielkiego powrotu Onkyo.

Cena i specyfikacja Onkyo TX-NR3030 w sklepie RMS.pl


Onkyo TX-NR3030 - test, recenzja, opinie

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Kino domowe