Denon
 

Na początku roku Denon przedstawił światu nowe amplitunery kina domowego wchodzące w skład serii AVC, dziś dowiadujemy się o nowych funkcjonalnościach, które mają stanowić wyposażenie urządzeń. O czym mowa?

Najwyższy w serii AVC-X8500H to amplituner 13.2 kanałowy. Oprócz niego Denon przedstawia także sześć opcji o odpowiednio zmodyfikowanych funkcjonalnościach. Najniższymi w przedstawianej serii będą AVR-X250BT oraz AVR-X550BT, obsługujące do 5.1 kanałów, pięć wejść HDMI z HDCP 2.2 oraz 4K HDR passthrough. Jak wskazuje nazwa, będą one oczywiście wyposażone w moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth. Kolejny w zestawieniu jest AVR-X550BT rozszerza specyfikację o dodatkowe wyjście subwooferowe oraz wejście USB.

Ci, którym zależy na obsłudze Dolby Atmos, DTS:X czy DTS Virtual:X powinni spoglądać na ofertę Denona rozpoczynając od amplitunera oznaczonego symbolem AVR-X1500H. Oferuje on dodatkowo kontrolę głosową Amazon Alexa (niedostępna w języku polskim), a także wejście phono.

AVC-X3500H wprowadza wsparcie HDMI eARC (enhanced audio return channel) – należy jednak poczekać na stosowną aktualizację. Oczko wyżej (4500H) obsłuży już do 9 kanałów.

Część amplitunerów z nowej serii AVC ma otrzymać w drugiej połowie lata aktualizację, wprowadzającą obsługę Apple AirPlay2 (więcej o AirPlay pisaliśmy tutaj).

Nowa seria ma w całości zastąpić urządzenia ubiegłoroczne.Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony