Obsługa IMAX w amplitunerach Arcam
 

IMAX ogłosił nowy program licencyjny urządzeń kina domowego, a dziś znamy już kolejnych producentów, którzy chcą skorzystać z możliwości przyklejenia logo certyfikatu na przednim panelu obudowy nowych urządzeń. Arcam zapowiada wsparcie kolejnej technologii.

O IMAX Enhanced pisaliśmy już we wrześniu. Wtedy wiadomo było, że nowe rozwiązanie kina domowego w swoich urządzeniach implementować będzie Sony Electronics oraz marki z grupy Sound United, czyli Denon i Marantz. Teraz do tego grona dołącza również Arcam. I to na tyle poważnie, że znamy już modele, które będą wyposażone w technologię IMAX Enhanced. Mowa o amplitunerach AVR390, AVR550, AVR850 oraz AVR860.

Urządzenia zgodne z IMAX mają spełniać najwyższe standardy zarówno obrazu, jak i dźwięku w kinie domowym, oferując rozdzielczość 4K UltraHD ze wsparciem HDR odpowiednio zremasterowaną według zaleceń IMAX oraz dźwięk DTS, a dokładniej DTS:X, dostosowany do domowych urządzeń audio-video.

Co z markami, które już wcześniej podjęły się wsparcia nowego rozwiązania w kinie domowym? Marantz wraz z Denonem wprowadzają kolejne aktualizacje, które mają umożliwiać jej wykorzystanie w coraz większej liczbie amplitunerów

Jeśli chodzi o materiały filmowe, które można odtworzyć z wykorzystaniem IMAX Enhanced – póki co wyboru nie ma, ale wsparcie Sony Pictures oraz Paramount Pictures zapewnia, że nowe treści pojawią się już wkrótce. Czekamy!

Obsługa IMAX w amplitunerach Arcam

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony