McIntosh MTI100
 

Gramofon, który idealnie wyśrodkowuje analogową tradycję z wygodnymi funkcjami cyfrowymi, czyli nowy McIntosh MTT100. To właściwy odtwarzacz płyt winylowych XXI, a może przerost formy nad treścią i przesada, krzywdząca założenia opuszczania ramienia z igłą na czarne rowki nośnika?

McIntosh MTI100

McIntosh MTI100 ma wbudowany wzmacniacz, a także bezpośrednie wyjście na głośniki, które możemy podpiąć wprost do gramofonu. Znamy jednak podobne rozwiązanie – prezentuje je Pro-Ject, w swoim modelu Juke Box E, o którym więcej pisaliśmy tutaj (sprawdź Pro-Ject Juke Box E również w sklep.RMS.pl >>).

Inne akcesoria i komponenty można podłączyć również za pomocą złącz analogowych (3.5mm) oraz cyfrowych (koaksjalne oraz optyczne). Możemy więc podłączyć do gramofonu telewizor, radio czy odtwarzacz CD. Dodatkowo, MTI100 oferuje wyjście subwooferowe, trigger i wyjście słuchawkowe napędzane specjalnym wzmacniaczem McIntosh High Drive.

McIntosh MTI100

Gramofon wyposażony jest w odbiornik Bluetooth, który umożliwia bezprzewodowe połączenie z MTI100 i strumieniowanie muzyki, np. ze Spotify czy Tidal.

Gramofony i akcesoria w sklep.RMS.pl

Na plincie umieszczone są dwie lampy 12AX7, których obwód jest całkowicie odseparowany od ekranowanego przedwzmacniacza gramofonowego. Są one napędzane przez wzmacniacz w klasie D, który zapewnia moc 80W na kanał przy obciążeniu 4 Ohm i 50W na kanał przy obciążeniu 8 Ohm.

McIntosh MTI100

Całe urządzenie waży nieco ponad 3kg i zamknięte jest w aluminiowej obudowie. Talerz gramofony napędzany jest napędem paskowym. Na ramieniu umieszczona jest wkładka MM Sumiko Olympia.

Parametry odtwarzania mogą być kontrolowane za pomocą dołączonego do zestawu pilota lub dwóch pokręteł umieszczonych na urządzeniu.

Nowy McIntosh dostępny będzie w Stanach Zjednoczonych jeszcze w lutym, natomiast w Marcu odbędzie się jego premiera w Wielkiej Brytanii. Czekamy również na wejście urządzenia do Polski!

McIntosh MTI100

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Gramofon

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony