Spotify chce być największą platforma audio na świecie? Kolejny krok w stronę podcastów
 

Od tygodnia szumią plotki o planach przejęcia przez Spotify Gimlet Media, spółki zajmującej się cyfrową dystrybucją podcastów. Najnowsze doniesienia przemieniają plotkę w prawdę. Dodatkowo, dowiadujemy się, że do arsenału Spotify należy doliczyć nie tylko Gimlet Media, ale też Anchor, o podobnym profilu działalności. Czy zielony gigant pretenduje do miana największego agregata treści audio?

Spotify jednoznacznie udowadnia, że chce być nie tylko największym portalem strumieniującym muzykę, ale i azylem dla twórców podcastów oraz głównym źródłem publikacji dla ich producentów.

Już wiemy, że Anchor ma udostępnić Spotify narzędzia do tworzenia podcastów, a także bazę twórców, podczas gdy Gimlet Media oferuje studio twórców.

Spotify robi kolejny krok w stronę podcastów

Jak Spotify radziło sobie w kwestii podcastów do tej pory? O wprowadzeniu obsługi tego typu treści do jednej z najpopularniejszych aplikacji strumieniujących muzykę pisaliśmy w sierpniu 2017 roku (cały artykuł można przeczytać tutaj >>). Dziś z udostępnianych przez giganta narzędzi do nagrywania podcastów korzysta około 10.000 twórców, a bazę wszystkich gotowych do odsłuchu nagrań szacuje się na 185.000 pozycji.

Elektronika do stereo w sklep.RMS.pl

Póki co wszelkie dane dotyczące wartości transakcji to jedynie domniemania. Mówi się, że Spotify na przejęcie samego Gimlet Media wyłożył ponad 200 milionów dolarów. Taka suma jednoznacznie określa to przejęcie jako największe w historii firmy.

Jakie będą kolejne kroki Spotify? Rok dopiero się zaczął, ale już wiemy, że w jednej z ulubionych aplikacji melomanów szykują się niemałe zmiany. Będziemy je śledzić na bieżąco!

Spotify kolejny krok w strone podcastów

Komentarze  

0 #1 Krzysztof 2019-02-11 13:22
Kiedy Spotify będzie puszczał utwory w jakości CD 16 bit 1411,2 kbps 44,1 kHz ? I puszcza utwory w 320 kbps... Tidal ma wersje 1411,2 kbps jakość CD 44,1 kHz a czasem w TIDAL-u są nagrania w 24 bitach / 96 kHz. I Spotifi jest gigantem z jakością MP3 320 kbps. Wolę TIDAL-a
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony