Onkyo TX-RZ740
 

Onkyo prezentuje nowe amplitunery kina domowego: TX-RZ840 oraz TX-RZ740, a premiera to nie byle jaka, bo modele te są pierwszymi w gamie japońskiego producenta, obsługującymi IMAX Enhanced.

Zarówno TX-RZ840 jak i TX-RZ740 to modele 9.2-kanałowe, oba obsługują formaty dźwięku surround Dolby Atmos oraz DTS:X. Możemy spodziewać się również wsparcia Dolby Atmos Height Virtualizer, które ma być zapewnione w przyszłej aktualizacji systemu. Po co? Aby stworzyć jeszcze bardziej wciągające wrażenia dźwiękowe z zestawów stereo niedostosowanych do odtwarzania dźwięku Atmos, a jedynie zasymulować pracę odpowiedniego zestawu kolumn.

Onkyo TZ-RZ840

A co z IMAX-em? IMAX Enhanced to kolejna licencja, której symbol producenci mogą naklejać na opakowaniach do nowych urządzeń. Kryje się za tym dostosowanie do odtwarzania filmów w 4K ze wsparciem HDR, a także dźwięk wysokiej jakości – a to dzięki połączeniu sił z inżynierami DTS. W skrócie, certyfikat IMAX Enhanced ma być przyznawany urządzeniom kina domowego, które zgodne są z najwyższymi standardami zarówno obrazu, jak i dźwięku. Więcej o nowej licencji IMAX Enhanced pisaliśmy w tym artykule

Jednak IMAX Enhanced, tak jak i Dolby Atmos Height Virtualizer, skutecznie ćwiczy naszą cierpliwość. Również na tę funkcjonalność musimy zaczekać do pojawienia się kolejnej aktualizacji systemu.

To, na co nie musimy czekać, to zaawansowany asystent kalibracji AccuEQ, a także dostęp do serwisów strumieniujących takich jak Spotify, Tidal, Deezer, Amazon Music oraz AirPlay2 i DTS Play-Fi. Standardem jest również obsługa plików hi-res dzięki wykorzystaniu przetwornika DAC od AKM, zdolnego do przetwarzania ścieżek o rozdzielczości do 32bit/384kHz, a także plików DSD.

Onkyo TX-RZ740 tył

Dwa nowe amplitunery od Onkyo zostały zmodernizowane w kwestii budowy ścieżki sygnałowej HDMI – została ona skrócona, dzięki czemu inżynierowie Onkyo mogli zwiększyć czystość i przekazu danych. Ulepszono także system uziemienia.

Zarówno TX-RZ840 jak i TX-RZ740 są odpowiednim wyborem dla posiadaczy gramofonów. Oba amplitunery bezproblemowo obsłużą wkładki Moving Magnet (MM).

Jak zwykle w przypadku Onkyo, urządzenia dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych (czarnej oraz srebrnej) z możliwością obsługi poprzez dołączony do zestawu pilot zdalnego sterowania bądź aplikację dostępną na urządzenia mobilne z systemem Android lub iOS.

Cena i specyfikacja Okyo TX-RZ840 w sklep.RMS.pl >>

Cena i specyfikacja Onkto TX-RZ740 w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Kino domowe

Onkyo TX-RZ840Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony