Goldring Ethos SE- audiofilska wkładka gramofonowa

Goldring, światowej klasy ekspert w dziedzinie dźwięku analogowego, prezentuje model Ethos SE - specjalną edycję swojej nagradzanej wkładki gramofonowej Ethos. Plasując się na szczycie oferty produktów firmy Goldring, Ethos SE łączy bezkompromisowe podejście do inżynierii z unikalnymi nowymi funkcjami, co skutkuje wkładką charakteryzującą się doskonałymi możliwościami reprodukcji dźwięku.

Goldring Ethos SE

 

Nowe cewki z czystego srebra
Zmniejszenie efektywnej masy igły wkładki gramofonowej poprawiło jej wydajność. Goldring Ethos SE zbudowany jest na cewkach z czystego srebra Ag 9999, które charakteryzują się bardzo niskim oporem wewnętrznym i niższą masą, dzięki zastosowaniu mniejszej liczby zwojów. Cewki z czystego srebra mają znacznie niższą masę niż standardowe cewki miedziane.

Oznacza to, że Ethos SE lepiej radzi sobie z przesuwaniem po rowku płyty bez utraty kontaktu. Wynikiem tego jest lepsza odpowiedź transjentów, zmniejszenie rezonansu w całym zakresie audio i bardziej płaska ogólna odpowiedź częstotliwościowa.

Goldring Ethos SE

Rdzeń krzyżowy o małej masie wykonany ze szwedzkiego żelaza

Karkas cewki, wykonany z armatury, pozwala na zachowanie bardzo niskiej masy własnej. Armatura w kształcie krzyża a nie w konwencjonalnym kwadratowym kształcie (cięższy) poprawia separację kanałów i daje zespołowi armatury zdolność do generowania niezwykle realistycznej sceny dźwiękowej stereo. Poziomy szczegółów w zakresie wysokich częstotliwości są poprawione, zniekształcenia są zredukowane, a błędne śledzenie jest praktycznie wyeliminowane. 

 

Generator GOL-1

Sercem urządzenia był ręcznie budowany układ magnetyczny GOL-1, którego najważniejszym zadaniem było rozszerzyć pasmo przenoszenia i gładkość odtwarzanego dźwięku. Dzisiaj układ GOL-1 powraca pod nową postacią - w formie idei, która pozwoliła na zbudowanie zupełnie nowej jakościowo wkładki - Goldring Ethos. Układ GOL-1 sprawia, że brzmienie Ethosa jest przykładem tego, jak prawdziwa wkładka klasy hi-end powinna grać - detalicznie, bez podkolorowań i niezwykle przyjemnie dla ucha. Wyłącznie w wersji SE  układ GOL-1 został poddany nowemu procesowi produkcji, który zwiększa przepuszczalność metalu, tworząc obwód magnetyczny o niższym oporze.

Goldring Ethos SE

 

Diamentowy szlif typu Line-Contact

Aby uzyskać najwyższe częstotliwości w nagraniu, wkładka Goldring Ethos SE używa diamentowej igły o wąskiej końcówce i niskiej masie oraz dużej powierzchni kontaktu. Ta kluczowa, konstrukcję ma profil diamentowy o wielokątnej powierzchni kontaktu i jest połączona z rdzeniem krzyżowym za pomocą sztywnej, a jednocześnie lekkiej rurki z lekkiego stopu. Dzięki temu, oprócz doskonałej odpowiedzi na wysokie częstotliwości, zniekształcenia, rezonanse i podkolorowania są zminimalizowane.

 

 

Korpus z aluminium lotniczego
Generator GOL-1 jest umieszczony w precyzyjnie frezowanym korpusie z aluminium lotniczego stopu 6082-T6. Ten materiał został starannie wybrany ze względu na niską gęstość i doskonałą sztywność - a dzięki swojej anodowanej, czarnej powłoce jest równie atrakcyjny, co trwały.

Najważniejsze cechy:

  • Nowe cewki z czystego srebra mają mniej uzwojeń i wyższą przewodność, co zmniejsza efektywną masę igły i wewnętrzną impedancję przetwornika, co zapewnia lepsze śledzenie i odtwarzanie transjentów.
  • Rdzeń krzyżowy o małej masie wykonany ze szwedzkiego żelaza poprawia separację kanałów i zapewnia bardziej realistyczną scenę dźwiękową.
  • Igła diamentowa o szlifie liniowym (Vital line-contact) ma wąskie zakończenie o małej masie i dużą powierzchnię styku, która poprawia charakterystykę wysokich częstotliwości i minimalizuje zniekształcenia i zabarwienia.
  • Nowe nabiegunniki o niskiej reluktancji zapewniają płynną i rozszerzoną charakterystykę częstotliwościową dzięki ekskluzywnemu procesowi.
  • Korpus z aluminium lotniczego o niskim rezonansie został wybrany ze względu na niską gęstość i doskonałą sztywność.

Specyfikacja i cena>>

Wkładki gramofonowe i gramofony - poradnik
Kalibracja wkładki gramofonowej