Samsung Electronics oficjalnie potwierdza reguły przejęcia firmy Harman, zgadzając się na kompromis między grupą Harmana a akcjonariuszami. Zgodnie z ustaleniami, właściciele akcji dostaną za każdą dokładnie 112 USD, a sama spółka zniknęła z nowojorskiej giełdy, działając jako podległa Samsungowi.
Nowy właściciel Harmana potwierdza, że zamierza w dalszym ciągu współpracować z dotychczasowymi pracownikami firmy. Bez zmian kadrowych pozostaje również kierownictwo: szefem zostaje Dinesh Paliwal, natomiast zarządem firmy przewodzi Young Sohn.
Oświadczenie Samsunga na temat dalszych działań związanych z Harmanem skupia się głównie na rynku motoryzacyjnym. Możemy się zatem spodziewać nowych rozwiązań nie tylko w dziedzinie audio, ale też multimediów w szerszym rozumieniu, dzięki czemu powstawać będą nowe technologie adresowane do producentów samochodów, szczególnie, że wcześniej Harman współpracował już z takimi markami jak Audi, Bentley, Alfa Romeo, Ferrari, Rolls Royce, Porsche czy Volkswagen. Oprócz tego podejrzewać można wykorzystywanie wiedzy i osiągnięć producenta audio we własnych urządzeniach Samsunga, np. w smartfonach czy tabletach, gdzie już wykorzystywane są głośniki AKG. Krążą też plotki o powstaniu pierwszego stereofonicznego głośnika, sygnowanego biało-niebieskim logiem japońskiego inwestora.