DTS Play-Fi vs. Bluetooth
 


Rozszerzeniu ulega oferta technologii bezprzewodowych. Do Wi-Fi, AirPlay i Bluetooth jakiś czas temu dołączyło DTS Play-Fi. Przygotowaliśmy zestawienie możliwości nowej technologii z najpopularniejszym sposobem przesyłu danych w urządzeniach audio, Bluetooth.

DTS Play-Fi vs. Bluetooth
DTS Play-Fi stosowana jest m.in. w nowych seriach bezprzewodowych produktów od Polk Audio i Definitive Technology. Są to wysokiej klasy zespoły głośnikowe, wzmacniacze oraz odtwarzacze strumieniowe, wyprodukowane z myślą o łączeniu ich w bezprzewodowy system multiroom. Do tej pory często stosowanym rozwiązaniem była technologia Bluetooth, spotykana w wielu głośnikach bezprzewodowych, jak Polk Audio Camden, Harman Kardon Esquire Mini czy Definitive Technology sound Cylinder. Amerykańscy producenci zdecydowali się jednak na inne rozwiązanie.
DTS Play-Fi vs. Bluetooth Pierwszym argumentem, który przemawia na korzyść Play-Fi jest sześciokrotnie większy zasięg, niż w przypadku Bluetooth. W przypadku instalacji multiroom ta kwestia ma kluczowe znaczenie, podobnie jak możliwość obsługi wielu stref jednocześnie, czego Bluetooth nie potrafi. Play-Fi nie jest ponadto ograniczona systemem operacyjnym ani marką urządzeń. Dostępne są aplikacje zarówno na iOS, Android, jak i Windows Phone. Ponadto Play-Fi w żaden sposób nie kompresuje materiału audio, który do odbiornika trafia bit w bit identyczny, jak w źródle. Ostatnią przewagą nowej technologii jest obsługa częstotliwości 2.4GHz i 5GHz.

kolumny sklep rms.pl


Produkty obsługujące Play-Fi w sklep.RMS.pl


DTS Play-Fi vs. Bluetooth

 

Więcej o DTS Play-Fi

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony